«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Жовтня 2018 року

Перший раз у перший клас або налаштуйте дитину на навчання

Початок шкільного життя ­– серйозний етап дорослішання для дитини: новий колектив, обов’язки, навантаження. Дуже важливо створити школяреві оптимальні умови для праці та відпочинку. У першу чергу підготуйте дитину морально, щоб перші тижні навчання не були суцільною мукою. Наскільки безболісним стане для неї цей перехідний етап залежить від правильної підготовки.

Не перевантажуйте дитину новою інформацією. За час, що залишився, ніяких „хвостів” не підтягнете, а якщо будете насідати на дитину із читанням і рахуванням, можна викликати в неї негативне відношення до школи. Звичайно, трохи почитати чи порозв’язувати нескладні завдання можна, але все це повинно відбуватися в ігровій формі.

         Розповідайте позитивні історії зі свого шкільного життя. Важливо сформувати у майбутнього школяра позитивне ставлення до школи. Якщо дитина упевнена, що в школі цікаво, тоді неминучий стрес, пов’язаний з новими правилами й розпорядком дня, великою кількістю незнайомих людей, буде успішно переборений. Для цього частіше розповідайте малюкові кумедні історії зі свого шкільного життя.

         Не наголошуйте на оцінках. Важливо акцентувати увагу дитини на процесі навчання (ти довідаєшся багато нового, у тебе з’являться  нові друзі), а не на гарних оцінках, про які взагалі краще не згадувати.

         Купуйте шкільне приладдя разом із дитиною. Усе шкільне приладдя варто купувати з дитиною, тоді вона долучиться до процесу підготовки. Нехай малюк сам вибере собі портфель, ручки, олівці, зошити. Вдома не ховайте покупки в шафу ­– хай дитина звикне до нових речей. Нехай вона складає портфель, носить його квартирою, розкладає на столі зошити й олівці, тоді прості вказівки вчителя: „Дістаньте ручку або зошит”, – не викличуть у неї труднощів.

         Почніть жити за новим розкладом. За місяць до школи потрібно плавно підганяти режим дня до нового розпорядку. Намагайтеся, щоб дитина лягала спати не пізніше десятої вечора, а вставала о 7-8 годині ранку. Поясніть, що перед сном потрібно зібрати портфель, приготувати одяг. Усе це допоможе маляті краще зрозуміти, як формується його день.

         Більше командних ігор. Щоб розвинути у дитини вміння підкорятися шкільним правилам, використовуйте командні ігри. Завдяки їм школяр засвоїть, що є правила, які треба виконувати, і що від цього залежатиме результат. Ще один важливий урок, який дають маляті командні ігри, – це спокійне ставлення до програшу.

Навантаження. Не навантажуйте дитину з перших днів додатковими секціями та гуртками. На першому етапі їй вистачить шкільного навантаження. Після того як дитина повністю „включиться” у навчальний процес, адаптується, їх можна поступово вводити в дитячий графік.

Підтримка. Обговорюйте з дитиною шкільний день, що минув. Не сваріть, якщо у школяра щось не виходить, підтримайте його.

Будьте уважні до своєї дитини і тоді ви без проблем зможете пережити період адаптації.

 

• Алла Тищенко,

методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.

Версія для друку
31
від 03.08.2018р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»