«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Вересня 2018 року

«Онукам подвиги дідів в житті слугують прикладом величним»

У Рівненському інституті Київського університету права НАН України відкрилася виставка до 70–річчя перемоги над нацизмом. Після прийняття Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення і Дня перемоги.

Долучилися до вшанування пам’яті тих, хто відвойовував мир на українській землі, і студенти та викладачі Рівненського інституту Київського
університету права НАН України. Відгукнувшись на пропозицію працівників бібліо­теки, вони передали з домашніх архівів матеріали, які стали унікальними експонатами вузівської тематичної виставки «Неопалима купина людської шани. Пам’ятати. Зберегти». До уваги  відвідувачів – фотографії їхніх родичів з короткою біографією, плакат про відзначення 40 – річчя Перемоги, бойові патрони, збережені з часів війни. Тривожно зворушують серце пожовклі похоронка та військовий квиток. Всі ці експонати зібрані в розділі виставки «Онукам подвиги дідів в житті слугують прикладом величним». Історію України та рівненського  краю під час Другої світової війни висвітлює рубрика «Пам’ять, збережена словом: історія Другої світової війни на сторінках книг».
Беручи до уваги те, що в Указі Президента наголошено на рівному вшануванні кожного, хто боровся з нацизмом, на виставці знайшли місце фотографії і членів ОУН-УПА, бійців польської армії та ін.
Основою добробуту будь-якої держави є її внутрішній спокій, тобто взаєморозуміння, взаємоповага і взаємодопомога. Рецепт примирення простий – знати історію. Головне, аби в українців виникло бажання цим рецептом скористатися.
• Роман Вістенко

Версія для друку
19
від 15.05.2015р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»