«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
21 Квітня 2018 року

Оксана зможе!

Доволі часто кожному з нас доводиться чути нарікання на життя, на якісь нестерпні умови, проблеми рідних, друзів та знайомих. Проте коли дивишся на змучену, але сповнену оптимізму 28-річну Оксану Поліщук, то розумієш, що проблеми кожного з нас є дріб’язковими у порівнянні з тими, які щоденно долає ця дів­чина.

Нині Оксані 28 років. Останні 15 років вона в буквальному розумінні бореться за життя. У 13 років захворіла на гостру ниркову недостатність, спочатку відмовила одна нирка, потім друга. Із 17 років Оксана проходить курс гемодіалізу, який підтримує їй життя. Була проведена операція з пересадки донорської нирки, донором стала мама. Але через два роки оганізм дівчини відторгнув донорський орган.  На жаль, у медицині таке буває, і цьому аж ніяк не можна зарадити. Й Оксані довелося знову повернутися до виснажливих сеансів гемодіалізу. Їх дівчині  роблять тричі на тиждень у Рівному, довелося навіть житло в місті винаймати, бо життя дівчини прив’язане до апарата штучної нирки. Він очищає кров і дає можливість жити. Проте, як кажуть, біда сама не ходить. Через побічний  вплив гемодіалізу почали руйнуватися суглоби. В Оксани розвинувся некроз  тазо­стегного суглоба, стало тяжко і невимовно боляче ходити. Відтак постало питання щодо операції із його заміни. Коштує вона понад 100 тисяч гривень. А оскільки Оксана - пацієнт незвичний, то робитимуть операцію в Інституті серця. Більшу частину від цієї суми вже зібрано.  В минулий понеділок у сільському клубі Тучина творчі колективи району дали благодійний концерт для односельців Оксани. Вдалося зібрати ще 6 тисяч гривень до необхідної суми. До акції зі збору коштів долучилася й Аграрна Партія, і особисто її лідер Віталій Скоцик, який підтримав, як кажуть, і словом, і ділом. Зовсім не так, як більшість віт­чизняних політиків, які звикли «дбати» про весь народ, проте коли  виникає необхідність подбати про одного конкретного українця, то вони кудись зникають. Про історію страждань і боротьби за життя Оксани Поліщук більшість людей дізналися з повідомлення у Фейсбуці уродженця Гощанського району, а нині киянина, заслуженого юриста України Івана Іванова. Він запропонував українцям поділитися всього лише однією гривнею і цим врятувати життя Оксани. З того часу й почався збір коштів на операцію.
А після того, коли Оксана зможе повноцінно ходити, її чекає ще одна операція з пересадки донорської нирки в сусідній Білорусі. Дів­чину вже поставили на чергу. Вартість операції на сьогодні складає 67 тисяч доларів. На жаль, наша держава за роки незалежності так і не змогла зробити хоч щось для того, аби проводити такі операції у своїй країні, а такі можливості є. Якщо ж точніше, то політики зробили усе для того, щоб не дати співвітчизникам мати таке право на життя. До слова, у Білорусі такі операції для своїх громадян є безоплатними. І це ще одна відповідь на запитання: «Чи маємо ми сьогодні українську владу?»
 Нітрохи не сумніваюся в тому, що Оксана успішно подолає усі випробування долі й неодмінно житиме. Але в цьому маємо їй допомогти. Не будьмо байдужими до людського горя, бо ж недарма кажуть, що горя чужого не буває. Оксана має жити. Допомогти їй можна, перерахувавши кошти на картку ПриватБанку 4149 4978 6982 4302.
Телефон Оксани: (098) 427 78 51.


• Василь Бурченя

Версія для друку
19
від 12.05.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»