«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
21 Липня 2018 року

Новий бюджет, нові громади і «нові старі» керівники

Сесія обласної ради, що відбулася минулого тижня, зацікавила чимало людей, адже, як мінімум, обіцяла бути не нудною з декількох причин: депутати повинні були затвердити зміни у головному фінансовому документі області та перспективному плані формування громад, призначити керівників комунальних закладів, а також вирішити, кому надати і чи надати взагалі в користування «бурштинові» землі краю. Отже, про все по черзі.

Обласний бюджет перекроєно
Відповідно до нової редакції головного фінансового документа краю, левову частину грошей, а це понад 160 мільйонів гривень, пропонують спрямувати на заходи реформування системи охорони здоров’я в рамках спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Зокрема, планується реконструювати чи капітально відремонтувати 57 об’єктів під лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Майже 15 мільйонів гривень передбачено на відшкодування вартості ліків пацієнтам для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Депутати погодили розподіл цих коштів між місцевими бюджетами відповідно до статистичних даних про кількість пацієнтів у районах та містах. Два мільйони гривень спрямують для Рівненської обласної клінічної лікарні на придбання медичного обладнання, 500 тисяч гривень – Рівненському обласному спеціалізованому диспансеру радіаційного захисту населення для придбання медикаментів дорослим пацієнтам, хворим на муковісцидоз, 200 тисяч гривень – Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центру на придбання медикаментів та обстеження учасників АТО. На понад 1 мільйон 300 тисяч гривень збільшено видатки для забезпечення належних умов проживання підопічних в установах соціального захисту населення.
 У рамках обласної програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2014-2017 роки передбачено 361,6 тис. грн. для компенсації вартості путівок на оздоровлення дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
Цьогоріч, відповідно до Бюджетного кодексу, 50 відсотків суми перевиконання надходжень митних платежів спрямовуються до спецфондів обласних бюджетів на заходи з розвитку автомобільних доріг загального користування.
Немовицькій громаді таки бути!
Депутати також погодили зміни до перспективного плану формування громад Рівненщини. Такому рішенню неабияк зраділи селяни, що давно очікують створення Немовицької громади на території Сарненського району. Відтак ще одна об’єднана територіальна громада, до якої з центром в с. Немовичі мають увійти також Зносицька та Тинненська сільські ради, з’явиться вже незабаром. За словами депутата Тинненської сільради Сергія Постайчука, громада має величезний потенціал, який обумовлений надзвичайно вигідним географічним розташуванням, зацікавленістю інвесторів, землями комерційного призначення, інфраструктурною складовою тощо. Натомість в районі та області, на думку активіста, понад рік затягували це питання. Аби наочно продемонструвати депутатам, що чиновницькі зволікання селянам набридли, активісти прихопили з собою й плакати з написами «Немовицькій громаді – бути!!!», «Депутати, підтримайте об’єднання громад» тощо. Тепер сподіваються, що напрацювання й проекти, яких у тамтешньої громади є вже чимало, нарешті вдасться втілити. Залишилось дочекатися підтвердження та погодження Рівненської обласної державної адміністрації й дати виборів у ОТГ, яку призначатиме ЦВК.
Натомість невирішеними залишилися суперечки щодо створення громад у Гощанському, Здолбунівському та Острозькому районах. До них повернуться вже на наступній сесії.
Ні приватним, ні державним: на видобуток бурштину дозволу не дали
На сесії обласної ради разом із приватними підприємствами «Ред.Мет» та «СХ СІМ» у наданні надр у користування з метою видобування покладів бурштину відмовили й державній акціонерній компанії «Українські поліметали». Усе через те, що жодне з підприємств не знайшло спільної мови з місцевими селянами.
«Ред.Мет» та «Українські поліметали» не змогли укласти інвестиційних угод із місцевими сільрадами у Дубровицькому та Рокитнівському районах, а «СХ СІМ» претендувала на дві ділянки у Сарненському та Володимирецькому районах.
Попри те, що підприємство «Українські поліметали» має державне «коріння», місцеві жителі кажуть, що умови співпраці їх геть не задовольняють, адже фірма претендує не на ті території, які їм пропонують, а на земельні паї. Втім, кажуть, жоден селянин не погодиться віддати землю, яка його годує. Громада села Єльне, що у Рокитнівському районі, вже не вперше приїжджала на майдан Просвіти. Це питання вони активно відстежували і на депутатських комісіях, не полінувалися приїхати та проконтролювати депутатів й на сесії облради.
Водночас депутати дали погодження «Соснівському гранкар’єру» на отримання спеціального дозволу на видобуток гранітів поблизу Клесова, а також «Укргазвидобуванню» – на пошуки родовищ нафти та газу на півдні області.
Онкодиспансер – без Максим’яка, але і не з Ткачем
На дванадцятому пленарному засіданні сесії Рівненської обласної ради депутати призначили керівників тринадцяти комунальних закладів обласної ради, термін дії контрактів із якими завершився.
Зокрема, за рішенням депутатів «Ясининицький нав­чально-реабілітаційний центр» один рік очолюватиме Олександр Оксимчук. З контрактом дії на три роки призначили керівників таких закладів як «Рівненський обласний навчально-реабілітаційний центр» – Аллу Ярмошевич, «Рівненська обласна психолого-медико-педагогічна консультація» – Надію Шагай, «Корецька обласна лікарня відновного лікування» – Анатолія Миронця, «Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» – Олену Гандзюк, «Обласний дитячий багатопрофільний санаторій «Козинський» – Олега Муляра, «Обласний дитячий туберкульозний санаторій «Новостав» для дітей з активними формами туберкульозу» – Олега Кравця, «Острожецька туберкульозна лікарня» – Юрія Мисько, «Острозька обласна психіатрична лікарня» – Павла Маєвського, «Рівненська обласна станція переливання крові» – Ліну Михальчук, «Рівненська обласна стоматологічна поліклініка» –Валентину Сухляк. На три роки очолить «Рівненський обласний шкірно-венерологічний диспансер» і Наталія Маняк. Натомість Олександра Кучер – з конт­рак­том дії на п’ять років – й надалі очолюватиме «Зірненську туберкульозну лікарню». Додамо, що у депутатів є така собі неписана домовленість, що кандидати-новачки очолюють заклад один рік, якщо керівник закладу «балотується» повторно – три роки, а коли кандидат, скажімо так, дуже добре зарекомендував себе на займаній посаді – отримує контракт на п’ять років. Втім, цього разу така домовленість спрацювала вибірково. Зокрема п’ятирічний контракт, на думку деяких обласних обранців, мав би отримати й Анатолій Миронець, в якого, мовляв, є вдячні пацієнти по всій країні, або ж, наприклад, Алла Ярмошевич.
Утім є в області й заклади, яким взагалі не призначили керівника. Мова про «Рівненський обласний онкологічний диспансер». Чимало медійників сходяться на тому, що це питання по своїй суті набуло більше політичного забарвлення, аніж виробничої потреби, адже кандидатуру Олександра Ткача активно просуває «Батьківщина». Натомість Григорія Максим’яка, якому в пасив закидають процвітання корупції в очолюваному донедавна ним закладі, прийшов підтримати під стіни сесійної зали трудовий колектив. Рішення обговорювали довго, лобіюючи по черзі то одного, то іншого. У підсумку Григорій Максим’як отримав 27 голосів, Олександр Ткач – 28. Відповідно, обом, аби зайняти посаду головного лікаря онкодиспансеру, цього не вистачило. Позаяк депутати не підтримали жодної з двох кандидатур, можна сказати, що цього разу медично-політичні ігри завершилися внічию. Втім, як то кажуть, далі буде…
Анатолій Андрієвський

Версія для друку
23
від 09.06.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»