«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
23 Травня 2018 року

Несвяткові штрихи до портрета рівненських патрульних

Понад сотня патрульних поліцейських на майдані Незалежності у Рівному в середу робили з рівнянами селфі та катали їх на своїх автівках. Таку акцію вони влаштували на честь річниці роботи патрульної поліції.

Що й казати, планка  очікувань від нової поліції рік тому була дуже високою. Зовні, на перший погляд, все і зараз виглядає пристойно і багатообіцяюче. Молоді сяючі хлопці і дівчата у формі поліцейських, які полюбляють робити селфі-фото, нові авто, пристойна зарплатня, високий соціальний статус. Для платників податків ця реформа щороку коштує мільйони і мільйони гривень, але чи справді все так гарно, чи не показова вона?  Ми ж то добре знаємо, що злочинність зростає, і, в першу чергу, через економічні негаразди в державі. Суспільство дуже агресивне, змучене, і поліція в такій державі, апріорі, як би вона того не бажала, не зможе стати острівком благополуччя.  Втім, будемо відверті, напевно,  це справді найуспішніша реформа зі всіх інших, за реалізацію яких бралася українська влада після Революції Гідності.

І лише тому, що інших якихось реформ, схоже, просто не було, лише імітація, показушність для фінансових донорів, реформи, які в кінцевому підсумку призводили до зубожіння людей. А успішні реформи ніколи не повинні погіршувати життя громадян, бо тоді вони не можуть мати такої назви.
У Рівному, до прикладу, є одна важлива проблема, яка прямо стосується поліції. В обласному  і навіть у деяких райцентрах  уже не один місяць палять приватні автомобілі, проте поліція до цього часу не затримала жодного палія. І це, звісно, насторожує.
Єдине, з чим, на мій погляд, патрульна поліція на сьогодні справляється бездоганно, так це з водіями, які паркуються в недозволених місцях. В уявленні  патрульних  поліцейських – це, схоже,  дуже важке правопорушення і таких порушників треба нещадно штрафувати. Мені тепер зрозуміло, звідки взялося 19 тисяч штрафів водіїв за рік. Бо в цьому списку є і моє ім’я -  призупинився якось за тролейбусною зупинкою, не дотримавшись дистанції 30 метрів, зразу ж з’явилося поліцейське авто і замість того, щоб зробити зауваження – як на перший раз, правоохоронці швиденько приступили до складання протоколу,  ще й авто перевірили на всяк випадок, чи, бува, не крадене.
Сьогодні неодноразово доводиться чути, що зарплата поліцейських уже не влаштовує. Мовляв, вона має бути в межах 20 тисяч гривень. Приблизно таку ж позицію мають і ті, хто стверджує, що в топ-менеджерів компаній, які треба вивести на новий рівень, місячна зарплата має складати сотні тисяч гривень. У нас взагалі дивна країна. Живемо, вважайте, на позичені в МВФ гроші і при цьому хочемо мати зарплати, високі навіть за європейськими мірками.
Дуже хочеться вірити в те, що разом із новою поліцією змінюватиметься і вся наша країна. Принаймні, хотілося б цього побажати і нашим керманичам, і нам.
Василь Бурченя

Версія для друку
16
від 21.04.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»