«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
20 Вересня 2018 року

Не тиснув, а хотів змусити працювати

Газета «Закон і бізнес» повідомила, що голова Рівненської облради Микола Драганчук написав скаргу до Вищої Ради Правосуддя на колегію суддів, щоб на них відкрили дисциплінарну справу і притягнули до відповідальності. Йдеться про суддів Рівненського окружного адміністративного суду Юрія Гломбу, Людмилу Жуковську та Андрія Сала.На думку людей у мантіях, такі дії є неприпустимими, протиправними та такими, що створюють тиск на суддів з метою прийняття ними «зручного» для скаржників рішення у справах, що є прямим втручанням у здійснення правосуддя.

Тому то законники попросили  Вищу Раду Правосуддя надати оцінку викладеним обставинам у їхній заяві та провести відповідну перевірку.

Ось як прокоментував цю ситацію сам голова Рівненської облради Микола Драганчук:

«Вважаю, що вказана скарга трьох суддів Сала, Гломба і Жуковської про можливе втручання з мого боку в їхню діяльність – це з розряду того, що найкращий захист – це напад.

Як ви знаєте, Рівненська обласна рада свого часу відмовила чотирьом фірмам щодо погодження надання надр у користування з метою видобутку бурштину на Рівненщині. Це: «Амбер Майнінг компані», «Інвестнерудпром», «Зірка Рівненщини» та «Георесерчінг». Оскільки обласна рада не погодила надання надр у користування, Державна служба з геології та надр не могла видати спецдозвіл. Депутати не надали свого погодження видобувати бурштин, тому вказані фірми, на моє глибоке переконання, не мають права це робити.

Натомість Державна служба геології та надр не відмовила заявникам, а лише повернула документи без розгляду. Це стало підставою для того, щоб ці фірми звернулися до суду з метою отримання спецдозволу за принципом «мовчазної згоди». Провадження у справі за позовом двох фірм – «Амбер Майнінг компані» та «Інвестнерудпром» – було відкрито Рівненським окружним адміністративним судом у червні 2016 року. Позов був до Державної служби геології та надр , а Рівненську обласну раду було залучено третьою стороною.

І от уявіть собі - в червні 2016 року відкрите провадження, загалом відбулося близько 12 засідань, але до березня 2017 року не було ухвалене  рішення. Знаєте, чому? Через те, що, зокрема, позивачі систематично не з’являлися на судові засідання – часто без поважних причин. Зазвичай судді звертають на це увагу і залишають позов без розгляду. Наші юристи в суді, як і представники «Держгеонадр»,, неодноразово про це клопотали. Але судді чомусь до цього не прислухалися.

«Бурштинові» справи цілком резонно викликають особливий інтерес у громади області. Я, як голова обласної ради, зобов’язаний вживати всіх заходів, щоб думка ради, найвищого представницького органу Рівненщини, була врахована. Саме тому я від імені обласної ради через дев’ять місяців після відкриття провадження звернувся зі скаргою до Вищої ради правосуддя про те, що судді Сало, Гломб  та Жуковська  з необґрунтованих причин затягують  процес, а також порушується принцип рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом. Тобто предметом моєї скарги було не можливе рішення суду, як стверджують судді, а те, що дев’ять місяців суд чомусь не виносив будь-якого рішення. І якби я залишив цей факт без реакції, до мене, як до голови обласної ради, було б багато запитань як у депутатів, так і в представників громадськості.

Скаргу я подав  у  березні 2017 року. Звертаю увагу, що рішення Ради суддів України, на яке посилаються Сало, Гломб і Жуковська, і яке говорить про те, що скарга на суддів до ухвалення  ними рішення може трактуватися як вплив на суд, прийняте лише в червні 2017-го, тобто через три місяці після самої скарги. Тому це посилання, як мінімум, некоректне. Тим паче це не закон, а бачення органу суддівського самоврядування.

Вважаю однозначно: я діяв в межах закону і в інтересах громади Рівненщини».

  • Роман Вістенко

Версія для друку
2
від 12.01.2018р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»