«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
20 Вересня 2018 року

Нагородили кращих

Обласний конкурс «Краща книга Рівненщини» започатковано у 2009 році. Цьогоріч вдев’яте визначали найкращі видання, які найбільше сподобались читачам. 38 тисяч читачів і бібліотечних фахівців, дітей і молодих людей, представників інтелігенції висловились щодо своїх вподобань. Опитування тривало з 1 лютого 2017 року до 1 лютого 2018 року, й до заключного етапу дійшла 51 книга із числа понад 300 видрукованих минулоріч на Рівненщині. А вже серед них члени журі обрали кращі видання в 11 номінаціях.


Отож «Кращою поетичною збіркою» стала книга віршів «Пора найкоротшої тіні» Ростислава Слободенюка, «Кращим прозовим виданням» – провінційний роман Петра Велесика «Сіті Пандори», «Кращим виданням з мемуаристики та документалістики» – «Терниста дорога: життєвий шлях і пастир. Діяльність архімандрита Мефодія» (Сибіковського) Олександра Кулика, «Кращим довідковим виданням» – «Дерев’яні церкви Рівненської області: архітектурна спадщина», яку підготував авторський колектив П.А Ричков, О.Л. Михайлишин, О.Е. Смолінська, «Кращим виданням для юнацтва та молоді» – роман Ксенії Циганчук «Коли приходить темрява», «Кращим виданням для дітей» – «Рівненський буквар: краєзнавство для дітей і дорослих» Олени Медвєдєвої, «Кращим історико-краєзнавчим виданням» – монографія Руслани Давидюк «Українська політична еміграція в Польщі: склад, структура, громадсько-політичні практики на території Волинського воєводства», «Кращиим літературним дебютом» – книга «Живим та щасливим» Віктора Шупера, «Кращим поліграфічним виданням» – книга «Георгій Косміаді: життя і творчість у документах» авторів Наталії Тарасевич та Лариси Костюк, за «Краще художнє оформлення книги» відзнаку отримав Антон Філик за видання поезій
О. Григорчук «Femme Watcher», а «Вертеп. #РоманПроМайдан» Олени Захарченко переміг у номінації «Молодь про війну», яка цьогоріч вперше в історії конкурсу була запропонована до розгляду.
Своїх номінантів відзначили РОО ВУТ «Просвіта» – Василя Басарабу та Любов Дем’янчук – упорядників книги «Барви слова», в якій йдеться про життєвий і творчий шлях краєзнавця Григорія Дем’янчука, а управління освіти та науки облдержадміністрації відзначило Богдана Столярчука за серію довідкових видань, присвячених освітнім закладам Рівненщини.
Конкурс завершився, а новий – десятий – стартував. Отож літератори, видавці та читачі ще мають час, щоб написати, видати і прочитати.
Ольга Шахрай

Версія для друку
17
від 27.04.2018р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»