«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
15 Серпня 2018 року

На Рівненщині провели дослідження стану медичної галузі області

Перше із чотирьох щорічних соціологічних досліджень про стан медичної галузі в Рівненській області презентували сьогодні фахівці соціологічної групи «Рейтинг». Дані соц.дослідження проводяться в рамках реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоровя на службі у людей», однак питання, які аналізували соціологи стосувалися не лише хвороб серцево-судинної системи, але й стану медичної галузі в області в цілому.

За словами керівника групи консультаційної підтримки проекту Сергія Рибачка такі соціологічні дослідження проводитимуться щороку, адже вони дають змогу проаналізувати хід реалізації проекту Світового банку та оцінити його значення для мешканців області.

-          В рамках реалізації проекту протягом 4 років планується провести реконструкцію більше 100 амбулаторій області, закупити понад 5000 одиниць сучасного кардіологічного обладнання, навчити сучасним методам діагностики та надання невідкладної допомоги при серцево-судинних захворюваннях майже 1500 сімейних лікарів та фельдшерів. Ми працюємо не для «галочки». Наше завдання – справді змінити якісь надання медичних послуг. Презентоване сьогодні дослідження зафіксувало позиції з яких ми стартуємо. А далі в динаміці ми зможемо відслідковувати за зміною якості надання медичної допомоги в області, - зазначив Сергій Рибачок.

За словами директора соціологічної групи «Рейтинг» Олексія Антиповича соціологічне опитування продемонструвало велике сподівання мешканців області на позитивні зміни від реалізації даного проекту та від проведення медичної реформи в цілому в країні.

-          На думку половини респондентів, із запровадженням даного проекту загальна ситуація із серцево-судинними захворюваннями в області покращиться, 20% – думають, що ситуація не зміниться (така ж кількість тих, хто не може відповісти), лише 6% – погіршиться. Серед тих, хто знає про проект, майже 70% вважають, що ситуація покращиться. Позитивно налаштованих дещо більше серед молоді і людей середнього віку, а також серед сільського населення. 47% опитаних вірять, що ситуація у системі охорони здоров’я покращиться внаслідок медичної реформи у найближчі один-два роки, третина – залишиться на тому ж рівні, 7% – погіршиться, - розповів Олексій Антипович.

Разом з очікуваннями від реалізації проекту соціологи цікавилися у мешканців області й про загальне ставлення до системи охорони здоровя на Рівненщині. Так за результатами їхнього опитування, 23% респондентів вважають, що за останні два роки загальна якість державних медичних послуг в області покращилася; такий самий відсоток опитаних відзначили покращення загальної якості медичних послуг, отриманих ними особисто. При цьому, 38-39% опитаних не відзначили жодних змін. В селах люди більш схильні відзначати позитивні зміни порівняно з містами (у райцентрах оцінки найнижчі).

-          У ваші області оцінка змін в медичній галузі є значно вищою у порівнянні з в цілому по Україні. Так за нашими даними лише 9% опитаних в Україні відзначили позитивні зміни в сфері охорони здоровя, в той час як у вашій області цей показник складає 23%. Так само й негативну оцінку реформа в сфері медицини в Україні висловили 30% опитаних. У вашій області негативно стан охорони здоровя оцінили лише 26% респондентів, - пояснив директор Соціологічної групи «Рейтинг».

У свою чергу начальник обласного управління охорони здоровя Рівненської ОДА Юрій Осіпчук зазначив, що невдоволення, швидше всього, грунтується на  поганому фінансуванні охорони здоровя. Та запевнив, що результати соц.дослідження обов’язково будуть враховані у подальшій роботі управління.

- Ми вже розробили перші кроки для того, щоб врахувати результати даних досліджень. Зокрема це стосується показників впізнаваності сімейних лікарів в містах. В селі свого сімейного лікаря знають більше. І навпаки, для сільської медицини потрібно більше уваги приділяти матеріальній базі лікарів та їхньому навчанню, - прокоментував Юрій Осіпчук.

До слова, за даними соц.дослідження переважна більшість (67%) опитаних знають, хто є їхнім сімейним лікарем або терапевтом. Рівень обізнаності вищий серед селян, жінок, осіб середнього та старшого віку та людей з дітьми. Більше половини (54%) усіх опитаних повністю або частково довіряють своєму сімейному лікарю. При цьому, жінки та старші люди демонструють більшу довіру лікареві, аніж чоловіки та молодь. Важливо, що більшість серед тих, хто знає свого сімейного лікаря, довіряють йому (74%).

На завершення варто зазначити, що дане соц.дослідження проводилося серед мешканців області віклом від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, районами і типом поселення.

Група консультаційної підтримки субпроекту Світового Банку в Рівненській області

Версія для друку
10
від 10.03.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»