«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Жовтня 2018 року

На Рівненщині 35 хворих на муковісцидоз

Ціна життя кожної такої людини становить декілька десятків тисяч на місяць. Як дорослі, так і діти отримують безкоштовне лікування в спеціальному Центрі, який запрацював два роки тому на базі Рівненського обласного диспансеру радіаційного захисту населення. До слова, в Україні таких центрів лише два – У Рівному та Львові. Із батьками дітей, хворих на цю недугу, зустрілася заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

 

 

Разом з керівництвом обласного управління здоров’я обговорили нагальні проблеми, що виникають при лікуванні.

За словами мами такої дитини Зінаїди Веремчук, окрім ліків, які закуповуються за державні і обласні кошти, є потреба у дієтичних сумішах та препаратах для очистки легень. Такі дороговартісні засоби потребують щомісяця близько 10 тисяч гривень. Не вистачає на сьогодні і ліжкомісць.

«Лікування дітей з такими захворюваннями потребує великих коштів і моральних затрат. Тому такі зустрічі є важливими. Ми звернемося до Кабміну та МОЗу із пропозицією щодо фінансування усіх орфанних захворювань за державний бюджет. Адже є громади, які не спроможні утримувати таких людей. Також проситимемо про включення цієї категорії хворих у пільгове забезпечення необхідними засобами», - зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.

Наразі в Центрі для хворих на муковісцидоз обладнують додаткову палату.

 

--Прес-служба Рівненської ОДА

Версія для друку
38
від 21.09.2018р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»