«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
21 Липня 2018 року

На мітинг – як на роботу

Днями у Рівному під стінами обласної державної адміністрації вкотре було людно. Як і минулого тижня, із вимогами щодо легалізації видобутку бурштину, а насправді, як виявилось, для чергової картинки сепаратистським медіа, під ОДА прийшли майже дві сотні протестувальників із тих же учнів місцевих шкіл та студентів ВНЗ, але цього разу підтримати рівненських «мітингарів» прибули й «гастролери». Зрештою, як і минулого разу, чимало присутніх не розуміли, проти чого протестувати й до кого апелювати, а також уже в притаманній їм манері взагалі клеїли дурня, мовляв, тут опинились випадково.

Утім черговий «псевдомітинг» так по суті й не розпочався. Його несподівано, може й для самих себе, ще на початковому етапі перервали активісти та рівненські поліцейські. І ця акція протесту, вочевидь, мала би пройти за схожим сценарієм, що й 3 травня. Тоді, нагадаємо, організатором проплаченого, як його назвали в ОДА, мітингу був рівнянин Ярослав Гранітний. Що він проплачений, нам стало відомо від самих же учасників «бурштинового пікету». Утім свої чесно відстояні на майдані Просвіти грошики пощастило отримати не всім підліткам, про що теж маємо достовірну інформацію.
Якщо ж тодішній мітинг був організований рівненськими «небайдужими громадянами», то цього разу так званими активістами керували вже «гастролери». Мова йде передусім про Юрія Клейноса, який встиг засвітитися на сепаратистських медіа-теренах із подібними акціями в столиці, Миколаєві, Львові... Цей «активний» громадянин побував і на сході, де працював на камери сепаратистських ЗМІ, а тепер от під його керівництвом позбиралися юнаки й біля Рівненської облдержадміністрації. Вочевидь, прихопив із собою на Рівненщину пан Клейнос і операторів-стрімерів, які транслювали «невдоволення» рівнян. Як і очікувалось, ніхто до ладу не зміг чітко роз’яснити, навіщо юрбою прийшли до адмінбудівлі, а коли учасників запитували про мету візиту, то вони просто ховали обличчя, зрештою, і сам організатор теж не надто ясно висловив мету такого зібрання. Хоча своїм підо­пічним у лайливій формі він періодично все ж пояснював, для чого вони тут.
Коли ж мітингувальники попрямували до входу ОДА, їх зустріли поліцейські. Юрій Клейнос почав вимагати від правоохоронців їхніх посвідчень. Натомість дозволу на проведення акції ані він, ні будь-хто із присутніх «активістів» не мали. Втім пан Клейнос зачитав звернення, в якому йшлось про легалізацію видобутку бурштину та заявив, що у разі невиконання вимог він та його підопічні займуть адмінбудівлю. А такі наміри, між іншим, мають ознаки кримінального характеру. Відтак полісмени затримали «активіста-гастролера», вочевидь, для більш детального з’ясування його намірів, серед яких і оголошене захоплення ОДА в разі невиконання незрозумілих вимог.
У прес-службі патрульної поліції Рівного розповіли, що відомості про інцидент за участю затриманого Юрія Клейноса, у якого, до речі, під час затримання вилучили ніж, вже внесені до ЄРДР. А також зазначили, що неабияке бажання провести «відверту розмову» з активістом-гастролером є і в СБУ.
Що ж до мітингу, то як тільки запахло смаленим, прихильники легалізації видобутку сонячного каменю, покинули територію протесту. Активісти «Національного корпусу», що підійшли до юнаків, котрі тримали напоготові свої транспаранти, без зайвих зусиль змогли переконати молодиків не загострювати ситуацію. Тож коли «козачки»  без особливих вагань передумали протестувати, активістам «НК» залишилось тільки зібрати плакати, про які вони, розбрівшись хто-куди, забули, та викинути їх у смітник.
Тим не менш, у сепаратистських та прокремлівських медіа вже невдовзі з’явились повідомлення, що в Рівному нелегальні старателі бились із неонацистами, що копачі знову блокують ОДА, і тому подіб­на маячня. Тож у соцмережах вже можна довідатись про чергову «всестарательську акцію» в Рівному.
Анатолій Андрієвський

Версія для друку
19
від 12.05.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»