«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
19 Липня 2018 року

На Кореччині труять поля і селян?

Упродовж останніх тижнів увесь Корецький район намагається запобігти свавіллю агрофірми «Акріс Агро», яка орендує паї в місцевих жителів і, на їхню думку, зловживає обробітком полів різноманітніми небезпечними хімікатами. Найгірше ж те, що кропить землю з гелікоптера.

Боячись за своє здоров’я, спершу перекривали трасу «Київ-Чоп» мешканці  села Користь, а днями інформаційні стрічки рясніли пові­домленнями, що терпіння вичерпалося
і в жителів Сапожина.

До слова, подібні інциденти відбуваються аж ніяк не вперше. Зокрема, влітку 2015 року і зловживання обробітком полів отрутохімікатами, й інші аспекти діяльності «Акріс Агро» викликали справжній бунт у Симонові Гощанського району. Нині ж у сусідньому Корецькому районі.
– Із цим недобросовісним орендарем ми воюємо вже не перший рік поспіль – мова і про обробіток полів шкідливими хімічними речовинами, і про махінації із договорами оренди паїв, – розповідає мешканка Сапожина Ольга Тишкевич. – Але цього року уже перейдено крайню межу. Із гелікоптера «Акріс Агро» кропило паї такою їдкою отрутою, що навіть дихати не можна було, ми боялися випускати дітей на вулицю. Так, про те, що поля оброблятимуться авіацією, ми були попереджені – у селі були розвішані відповідні оголошення, але ніхто із селян на це не давав згоди. Взагалі робити це можна на відстані, що не менша одного кілометра від населеного пункту. У нас же гелікоптер літав ледве не над людськими городами та подвір’ям церкви.
Коли у вівторок місцеві жінки Марія Фурманюк і Тамара Супрунюк помітили трактор агрофірми, що віз бочку із черговою порцією отрутохімікатів до гелікоптера, то кинулися його зупиняти. І тракторист, і агроном, який був на місці, за словами Ольги Тишкевич, втекли, та через деякий час приїхали охоронці з підприємства, заламали руки Марії Фурманюк і почали бити та душити за шию коня, якого перед тим вона вела на пасовисько. Зупинив свавілля приїзд поліції. Її, каже пані Ольга, викликала вона і голова райдержадміністрації Сергій Черній, до котрого звернулася за допомогою.
– Потім, – додає жінка, – прислали фахівців ветеринарної служби, прибули криміналісти, юристи «Акріс Агро». Було відібрано зразки речовини, якою підприємство збиралося вчергове кропити довколишні поля. З’ясувалося, що отрута належить до другого класу інтоксикації!.. Тридцять днів після її використання не можна ані худобу випасати на цій території, ані сіно косити, навіть мухи здихають від неї!
Станом на четвер чергової спроби кропити поля з гелікоптера «Акріс Агро» не робило. Якщо ж знову візьметься, то, каже Ольга Тишкевич, місцеві селяни таки будуть перекривати трасу «Київ-Чоп». Право на це вони вже мають, адже офіційно повідомили про свій намір і районну державну адміністрацію, і поліцію.
Про подальші наміри підприємства, на жаль, дізнатися не вдалося – телефонний дзвін до заступника гендиректора агрофірми «Акріс Агро» Богдана Брикайла залишився без відповіді. Якщо представники підприємства матимуть бажання прокоментувати ситуацію, «Вісті Рівненщини» нададуть їм цю можливість. До речі, у Держреєстрі контрагентів як адреса засновника ТОВ «АКРІС АГРО» вказана наступна інформація: Роуд Таун, Тортола, Британські Віргінські Острови.
Світлана Тубіна (фото - ілюстративне)

--------------------------Коментар---------------------------------

Ігор Хоменчук, голова Корецької районної ради:

–  Сапожин і Користь – це, на жаль,  не перші і не єдині населені пункти в Корецькому районі, які останнім часом потерпають від того, що «Акріс Агро» оброб­ляє поля авіацією.  Минулого тижня перші випадки були зафіксовані у селах Світанок, Самостріли, Бокшин, Іванівка…  В останньому, коли гелікоптер приземлився (чи то пальним дозаправитися, чи отрутохімікатами), люди його оточили і, викликавши поліцію, не давали злетіти. Але прибули юристи підприємства і сказали, що не мають права арештовувати гелікоптер. При цьому пообіцяли, що подібна ситуація не повториться. Втім, вже наступного дня з п’ятої години ранку почали знову «утюжити» ці села.  Обіцяли представники підприємства не обробляти поля з допомогою авіації і до того – на спеціальній нараді в райдержадміністрації, а  вже через день два гелікоптери літали над селами. Просто кричуща ситуація минулого тижня виникла у Даничеві  - поля кукурудзи там знаходяться поруч із пасовищами, і кропила їх із неба агрофірма у той час, коли люди  там випасали худобу. Вистачало фактично легенького подиху вітру, аби вся отрута опинилася над ними. На місце прибула слідчо-оперативна група вже з області, бо ми попросили допомогти нашим поліцейським, у районі відбулася оперативна нарада з цього приводу, однак вже з нинішнього понеділка, попри те, що було відкрите кримінальне провадження з приводу цих порушень, агрофірма знову почала кропити поля з гелікоптера – у селах Крилів, Бриків, Богданівка, Сапожин, Користь… Нині щодо дій «Акріс Агро» вже відкрито друге кримінальне провадження. І голова райдержадміністрації, і я постійно тримаємо в полі зору це питання, оперативно зв’язуємося з місцевими жителями та депутатами. До речі, боролися ми з недобросовісним орендарем і в минулому році. Це питання розглядалося на сесії районної ради, приймали відповідні звернення до правоохоронних органів, у тому числі до Генерального прокурора. У відповідь мали запевнення, що подібне не повториться, але, як і тепер, ці слова виявлялися пустопорожніми.

Версія для друку
30
від 28.07.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»