«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Червня 2018 року

Муляренко компліментів не почув

Замість подяки від фермерів влада отримала прочухан. Такий захід фермери області проводять щорічно на початку року. На відміну від минулих років, цьогоріч вони владі не дякували, швидше навпаки – ганили її як могли. Найперше їм не сподобалося те, що голови адміністрації та облради, привітавши фермерів, вирішили покинути захід, зіславшись на щільний графік роботи і заплановані заходи, доручили заступникам вислухати всі проблеми.

— Ми збираємося один раз у рік, і обласна влада не хоче нас вислухати. Голова ОДА накивав п’ятами. Такого ставлення до нас ми не відчували ще ніколи. Цинізм сьогоднішньої влади не має меж, — ледве не крізь сльози заявив під час виступу керівник фермерського господарства «Влада» з Млинівського району Олександр Романчук. – Одному Богові відомо, скільки ми допомагали на АТО продукцією і коштами, а нам влада віддячила тим, що позбавила пільг з ПДВ і відмінила фіксований податок. Уся державна політика нині налаштована не на розбудову фермерського руху, а на підтримку крупнотоварного виробництва. Ми були присутніми на парламентських слуханнях з питань створення ринку землі. І що ви думаєте – помітили, що розпоряджатися українською землею насамперед хочуть ті депутати і чиновники, лакові туфлі яких бачили пилюку хіба що тоді, коли заходили в супермаркет, – зазначив Олександр Романчук. Він розкритикував адміністративно-територіальну реформу, зазначивши, що вона здійснюється для того, щоб позбавити людей доріг, лікарень, шкіл, людське життя чомусь вирішили звести до формул. Невипадково роботящі люди поспі­шають покинути цю державу, бо робити тут нічого.  Немає жодного сприян­ня влади, щоб не те що виробляти сільсь­когоспо­дарську техніку в Україні, але навіть щоб завезти її з-за кордону.
— Хотілося б сьогодні владі робити компліменти, але немає за що, — заявив фермер Віктор Дроздович із Дубенського району. Він розповів, що раніше постачав свою продукцію в Семидубську школу і дитсадок, але через систему «PROZORRO» нині позбавлений такої мож-
ливості.
Тендери виграють невідомі фірми, які через посередників за безцінь скуповують у тих же фермерів продукти і потім із накурутками реалізовують їх освітнім закладам. Звучали й нарікання на недолугу податкову політику, через яку фермерів із кожним роком меншає. Прозвучав також заклик запроваджувати на Рівненщині фермерську кооперацію, бо так робить увесь цивілізований світ.
Дещо згладити ситуацію і понизити градус невдоволення фермерів взявся під час зібрання заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.
— Ми не чарівники, обласна рада не приймає і не відміняє законів, а ОДА діє в межах своїх повноважень. Ми всі в одному човні, і ситуація сьогодні є такою, якою є. Вона ускладнена ще й тим, що в країні йде децентралізація, причому, як мовиться,  з коліс, — зазначив Ігор
Тимошенко.
«То нащо нам така влада, яка нічого не вирішує?» - почувся в цей час голос із залу. Ігор Тимошенко пообіцяв видачу кредитів з обласного бюджету  для фермерських господарств взяти під особистий контроль, проте одразу зазначив, що кредити обов’язково мають бути повернуті. Наприкінці зібрання окремі фермери висловили своє невдоволення й роботою керівника обласної асоціації фермерів Дмитра Українця. Останній пообіцяв, що більше свою кандидатуру на посаду голови асоціації висувати не буде, а нинішній термін своїх повноважень має намір допрацювати.    
Нагадаємо, на Рівненщині працює майже 500 фермерських господарств, які повністю забезпечують овочами жителів області. Окрім традиційного вирощування зернових і технічних культур та овочів, фермери області розводять рибу, займаються племінною справою, органічним землеробством, бджільниц­твом. Щороку в області проходять сільськогосподарські ярмарки, де можна придбати продукти за ціною, нижчою від ринкової.
«Лише у минулому році з обласного бюджету для 12 господарств надали пільгові кредити на суму 1 мільйон 150 тисяч гривень. Крім того, фермери отримали державну підтримку у сумі 333 тисячі гривень. Також із державної скарбниці виділено кредити у сумі 165 тисяч гривень для двох фермерських господарств», – зазначив керівник області Олексій Муляренко під час виступу на зльоті фермерських родин.
• Василь Бурченя

Версія для друку
3
від 20.01.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»