Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Миритися чи прощатися?

Відсторонений, але поки що не звільнений перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський уже кілька днів сидить на робочому місці у своєму кабінеті без секретаря у приймальні, й до нього не мають жодних справ ні його керівник, ні підлеглі. Тут можна було б вжити слово колишні, але теж якось неправильно, адже Приварський не звільнений, а лише відсторонений. Як довго триватиме ця «підвішена» ситуація, він і сам не знає. Каже, що з його лікарняними нічого з’ясовувати – це достовірні документи, і жодної таємниці вони не приховують. Підлеглі й співробітники адміністрації на цю ситуацію реагують теж по-різному – одні заходять, тиснуть руку й підтримують, інші – обходять десятою дорогою, не дай, Боже, керівництво ще побачить. Але Приварський на таку поведінку людей, поруч із якими пропрацював не один рік, не ображається.

Раніше відвідувачам потрапити до цього кабінету вдавалося не так-то й легко. Кожен день його господаря було розписано до хвилини – наради, зустрічі з підлеглими, прийоми громадян тощо. Такий розпорядок роботи у чиновника був роками, адже  першим заступником Юрій Приварський став працювати відразу ж після Революції Гідності. Час ішов,  змінювалися голови, а Приварський залишався таким собі сірим кардиналом, якому завжди доводилося віддуватися за дії обласної влади перед центральною в Києві, депутатами,  громадськістю. Усім здавалося, що цей заступник буде вічним. Але щось і в якийсь момент, уже при третьому голові Олексієві Муляренку, пішло не так. Юрія Юрійовича відсторонили від виконання обов’язків, а він взяв та й подав у суд на ОДА. Зрозуміло, що перевищення повноважень Приварським під час погодження заяви на відпустку одному з керівників управлінь – це лише формальний привід, зачіпка для того, щоб здихатися заступника. Справжні причини звільнення – набагато глибші, й про них, очевидно, відомо лише вузькому колу осіб.
Про послаблення впливу першого заступника на рішення ОДА стало зрозуміло після того, як будівельні фірми, наближені до нього, перестали вигравати тендери. Раніше вони це робили легко і впевнено, й цьому процесу не могли зарадити навіть численні публікації у рівненській та загальноукраїнській пресі. Але все в цьому житті коли-небудь закінчується. Відчуваючи, що хмари над ним скупчуються, пан Приварський пішов на лікарняний, а після того, як дізнався про своє відсторонення та винесену догану, яка може стати приводом для звільнення, подав ще й до суду на Рівненську ОДА. Лікувався Приварський аж три місяці, й коли приніс лікарняні листи на роботу, то в голови ОДА Олексія Муляренка виникла думка перевірити достовірність цих документів та до остаточного висновку не звільняти Юрія Приварського. Про нове рішення очільника області у соцмережі Фейсбук повідомила його нова радниця Ірина Михалевич (див. скріншот). І якщо раптом станеться так, що лікарняні листки є фальшивкою, Олексій Муляренко може тоді потирати руки. Для звільнення Приварського з’явиться більш вагомий аргумент, ніж якесь там перевищення повноважень під час погодження відпустки підлеглому. Очевидно, юристи порадили вчепитися саме за цю соломинку, адже попередні аргументи в суді можна легко оскаржити. Але і тут є один цікавий момент. Навіть попри те, що всі три лікарняні пацієнту Приварському були видані у різних лікувальних закладах, можна зі стовідсотковою точністю припустити, що вони є справжніми, принаймні оформлені так, що й комар носа не підточить, повірте, що наші лікарі уміють це роботи. Не такі вже вони наївні, щоб підставляти самих себе та ще й  у «час полювання на відьом». Отож, швидше за все в Олексія Мулярнка залишиться два варіанти того, як вийти з цієї непростої ситуації, яку він сам і «замутив» - помиритися з Приварським або, все ж таки, звільнити, а в майбутньому мати судове рішення щодо незаконного звільнення останього з усіма наслідками, які з цього випливають – вибаченням і виплатою компенсації за моральну шкоду. Втім надто журитися очільнику області теж не варто – навіть якщо він і програє суд, то виплачувати Приварському компенсацію з власної кишені все одно не доведеться.
• Роман Вістенко

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: