«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
20 Вересня 2018 року

Медичні заклади – в центрі уваги ТОВ «Агрохолдинг ЗОРЯ»

Амбулаторія загальної практики сімейної медицини у селі Зоря Рівненського району функціонує із 2000 року – після того, як в населених пунктах із кількістю понад тисячу жителів МОЗ дозволило створювати медичні заклади.

До того за первинною медичною допомогою зорянці зверталися в Клевань, де працює районна поліклініка.

Оскільки за останні десятиліття село відчутно розбудувалося, зросла і кількість мешканців, сягнувши за понад п’ять тисяч. Тож природно, що розташування такого закладу на місці набагато зручніше для людей.
Спілкуємося із місцевою жителькою Лідією Свистун. Впродовж останніх трьох років, відколи виникли серйозні проблеми зі здоров’ям, вона  в амбулаторії постійний пацієнт. Ось і нині жінка під крапельницею. Каже, що дуже рада від того, що не потрібно постійно їздити у медичний заклад аж до Клеваня, бо маршрутка курсує нерегулярно, та й незручно це, тут же все на місці. Допомогу, зазначає, надають якісно, пацієнти за це вдячні медперсоналу, а от умови перебування далекі від бажаного.
 Зараз в амбулаторії працює чотирнадцять осіб: чотири
лікарі й молодший медичний персонал. Завдяки медику із Донецька, котрий переїхав до Рівного, вдалося вирішити болючу кадрову проблему із педіатром. Наразі колектив, батьки та, головне, дітки задоволені новим дільничним лікарем-педіатром.
– Упродовж року до амбулаторії за медичною допомогою звертається від 17 до 20 тисяч відвідувачів, – розповідає завідувачка медичного закладу Людмила Мулявчик. – Всі ці 17 років ми постійно працювали в орендованому приміщенні. Спершу винаймали його у колишньої агрофірми «Зоря», а тепер у ТОВ «Агрохолдинг Зоря». Але невдовзі закінчиться процес передачі нашого приміщення на баланс сільської ради. Зараз необхідні документи перебувають в БТІ, і тоді нам буде легше працювати й вирішувати інші питання. Якщо по медичній лінії ми всі їх вирішуємо із комунальним закладом – Рівненським районним центром СМСД, і тут проблем немає, то матеріально-побутові умови нам покращувати дуже складно, оскільки приміщення орендоване, тому державні кошти сюди практично не спрямовують. Тож підтримувати належний стан цього зак­ладу вдається виключно за рахунок спонсорських коштів. Одним із найбільших меценатів нині є ТОВ «Агрохолдинг Зоря». Уже в 2017 році нам надали суттєву матеріальну допомогу на суму 20 тисяч гривень і поставили енергозберігаючі вікна. Дотепер вони були в такому стані, що їх не могли ані відкрити, ані закрити. Зараз проблему значною мірою вирішено. І ми дуже вдячні спонсорам, які неодноразово допомагали у вирішенні багатьох питань, і сподіваємося, що вони, як і пообіцяли, наступного року замінять решту п’ять вікон і допоможуть із заміною вхідних дверей. Нові вікна – це дуже значне теплозбереження в приміщенні. А вхідні двері – це теж головний біль, бо роками нарікають і відвідувачі, й працівники амбулаторії.
– Допомога Зорянській амбулаторії загальної практики сімейної медицини – це лише незначна частина виконання соціальної програми по медичних закладах, яку щорічно виконує ТОВ «Агрохолдинг Зоря», що входить до Групи компаній «VITAGRO». Цьогоріч всі взяті на себе зобов’язання ми виконали, – запевнила заступник директора Надія Сінкевич. – Всі ФАПи сільських рад, на території яких орендуємо землі, отримали матеріальну допомогу. Аби підвищити енергоефективність, на 20 тисяч гривень придбали столярні вироби для Зорянської амбулаторії. Повністю замінили вікна і двері у ФАПі села Сморжів, на черзі – ФАП села Голишів. І в майбутньому будемо допомагати цим закладам у питаннях енергоефективності, оскільки це один із напрямів роботи нашої компанії.
• Марта Ліснича

Версія для друку
30
від 28.07.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»