«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
25 Травня 2018 року

Медична реформа ще не в дії

Україна планує переходити на страхову медицину, яка передбачає заключення угоди між пацієнтом та сімейним лікарем. За планами, такі угоди повинні укластися до 1 липня 2017.

 Проте на календарі вже середина січня, а й досі немає жодної інформації, коли і де їх потрібно підписувати. Тим паче зразків цих угод, не кажучи вже про електронну базу лікарів та пацієнтів, яка допомогла б із вибором.

Проблема полягає у тому, що для проведення реформування, за інформацією МОЗ, необхідно ухвалити ще два закони та низку наказів. Коли вони будуть узгоджені, інформації поки що немає.
“Ніхто не знає, як виглядатимуть угоди між лікарем та пацієнтом, тому що є багато декларацій, але проектів угод ніхто не бачив. А укладати вже потрібно було б”, - розповів президент Українського медичного клубу Іван Сорока.
Проте, за словами начальника управління охорони здоров’я ОДА Юрія Осіпчука, договір буде укладатися за волею пацієнта з будь-яким лікарем, оскільки не буде жодного територіального обмеження, і вже ніхто не зможе чіплятися до вашого місця реєстрації.
Така угода стане формуючою частиною зарплатні лікаря. Відтак, чим більше пацієнтів заключить договір, тим більшою буде заробітна плата. Хоча буде й ліміт пацієнтів на одного лікаря – дві тисячі.
Виникає питання, якщо все ж таки лімітом стане така кількість, тоді наскільки якісною буде послуга? Адже скількох із двох тисяч пацієнтів лікарі зможуть якісно обслуговувати, знаючи при цьому всі хвороби своїх пацієнтів? Чи не виникне бажання у медиків “набрати” якомога більше пацієнтів заради отримання більших коштів?! Як це буде виглядати на практиці, не знають і самі лікарі. Тим паче не знають, скільки вартуватимуть їхні послуги.
До 1 липня 2017 року мають запустити систему електронної охорони здоров’я, але для цього необхідно, щоб кожне робоче місце сімейного лікаря було оснащене комп’ютером із мережею та програмним забезпеченням.
“Є велика ймовірність, що наша область зможе технічно забезпечити лікарів вже найближчим часом. Адже в межах проекту Світового банку всіх сімейних лікарів буде забезпечено персональним комп’ютером. Зауважу також, що підписані контракти будуть введенні до системи Національного агентства здоров’я, яке планують створити. Відтак вони і будуть проводити оплату послуг”, - запевняє Юрій Осіпчук.

erve.ua

Версія для друку
3
від 20.01.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»