«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
21 Липня 2018 року

Ледве “дошльопала” до сцени

Олі Поляковій рівненські активісти влаштували “теплий” прийом. Людно й гамірно було у понеділок на Театральній площі у Рівному. Тут у приміщенні Рівнен­ського обласного академічного музично-драматичного театру мав відбутися концерт відомої співачки Олі Полякової. Майже всі квитки були розпродані, тож очікувався аншлаг. Утім, перед його початком під стінами театру почали збиратися молодики у спортивних костюмах та балаклавах, люди у військовій формі, які аж ніяк не були схожі на шанувальників артистки. Вочевидь, не через прихильність до творчості Олі Полякової і, найімовірніше, без квитків на її концерт були тут і очільник патрульної поліції міста Сергій Мерчук разом із підлеглими, а пізніше компанію копам склали й рятувальники, сапери, кінологи, аварійна газова служба та бригада швидкої.

Отже, про все це і послідовно. Ще напередодні у Рівному, де 24 квітня був запланований концерт Олі Полякової, з’явилися дивні афіші виступу артистки з гаслами про дружбу між Україною і Росією, а також радянськими зірками у вигляді декору. Для достовірності на плакатах були додані логотипи реальних спонсорів і партнерів туру Полякової. Пізніше з’ясувалося, що афіші – фейкові й не мають ніякого відношення до цієї промо-кампанії туру. Нинішній тур співачки називається «Я люблю Вас», проте в Рівному розмістили афіші з назвою «Russian style». Також на плакаті красувався слоган: «Один народ, єдина країна. (Розділені радянською червоною зіркою). Від Ужгорода до Владивостока, від Севастополя до Кремля».
Невдовзі власники сітілайта прибрали фейковий банер, заявивши, що не мають стосунку до його розміщення. Ймовірно, ті, хто це зробив, зламали конструкцію і самостійно розмістили рекламу.
Натомість голова Союзу учасників бойових дій Сергій Пандрак заявив, що Оля Полякова виступала в окупованому Криму та фейкових республіках, зрештою, «світилася» й на медіа-теренах країни-агресора, де паплюжила національні символи. Тому він, як і його побратими-однодумці, не бажає, щоб артистка виступала з концертом на Рівненщині.
У свою чергу, прес-служба співачки заявила, що обурена такими звинуваченнями. Як стверджують представники артистки, такі заяви є відвертим наклепом і вводять громадян в оману.
«Оля Полякова жодного разу не виступала в окупованому Криму або на території ОРДЛО. Хочемо нагадати, що з початком російської агресії вона висловила чітку громадянську позицію і припинила будь-які виступи і концертну діяльність в Росії, поки ця країна не припинить агресію щодо нашої держави»,- йдеться в заяві прес-служби співачки.
Більше того, зауважили, що Оля Полякова постійно дає концерти в прифронтовій зоні, куди приходять як ветерани АТО, так і діючі військові. На думку співачки − це її посильний внесок у підняття бойового духу наших захисників і громадян, які проживають у цих містах. Крім того, сім’я артистки постійно допомагає військовим, в тому числі і технікою. Тож представники прес-служби Олі Полякової закликали Сергія Пандрака припинити голослівні звинувачення на адресу артистки, а водночас звернулися і до міської влади Рівного, аби та забезпечила дотримання законодавства України щодо захисту прав як артистки, так і споживачів, які придбали квитки на концерт, та прав інших громадян. І заявили про відсутність жодної законної підстави скасовувати запланований на 24 квітня концерт, закликавши міську владу не брати участь у брудних маніпуляціях і забезпечити виконання взятих на себе зобов’язань.

Та координатор «драмтеат­рової блокади» капітан Сивий (він же Сергій Пандрак) із такими заявами зі сторони співачки не погодився і дав команду своїм побратимам, які, між іншим, прибули сюди й з інших регіонів, наприклад, Волині, Житомирщини, теж не як фанати артистичної блондинки, не допускати ганебного, на їхнє переконання, «ватного» концерту. «Озброївшись» гучномовцем, листівками з рішенням тутешньої влади про заборону виступів у Рівному артистів, які за умов неоголошеної війни розважали публіку в Росії, фейкових республіках, окупованому Криму, активісти взялися пояснювати свою позицію тим, хто прийшов на концерт співачки з квитками, (за які, до речі, довелось викласти з кишені немаленькі гроші, кожному охочому подивитися на зірку наживо). Утім, поміняти квиток, а з ним і сторону барикад, бажаючих не знайшлося. А всі пояснення «блокадників» переростали в затяжну «базарну» дискусію з прихильниками співачки на теми на кшталт «чиновники-злодії, хто і скільки дав на АТО чи хто і які має заслуги».
А невдовзі «блокадники» з гучномовцем повідомили громадянам, що за даними, які надійшли від правоохоронців, драмтеатр заміновано. Інформацію про те, що дійсно надійшов дзвінок із повідомленням про замінування, підтвердили і копи. Тож незабаром сюди примчали всі екстрені служби. Втім, після декількох перевірок мінерами та кінологами жодних вибухових пристроїв у приміщенні театру знайдено не було.
Перед виступом, який був запланований на 18 годину, Оля Полякова зустрілася з протестуючими, які зібралися перед будівлею і вимагали скасувати концерт. Однак сторонам не вдалося порозумітися. Вдруге переговори відбувались вже у драмтеатрі, але протягом 15-хвилинної зустрічі активісти так і не аргументували своїх вимог і пішли, після чого й надійшло анонімне повідомлення про замінування.
– Моя позиція, - зазначила співачка, – чітка і зрозуміла. Я розповіла, що з самого початку була проти окупації і проти агресії. Проте діалогу не відбулось, нам просто повідомили, що концерт не відбудеться, і пішли, хоча підстав для цього не було, адже всі квитки продані.
Оля Полякова зазначила, що після повідомлення про замінування викликала поліцію і напише заяву про наклеп, перешкоджання комерційній діяльності та загрозі життю громадян. У соціальних мережах вона закликала своїх шанувальників, які вже пішли, повертатися – мовляв, після перевірки будівлі концерт відбудеться й у глядачів немає ніяких підстав для хвилювання. «Я маю право виступати в своїй країні, а люди, які придбали квитки, мають право прийти на концерт», - зазначила Полякова.
Зрештою, співачка, таки потрапила на сцену, чи то пак, згадуючи її відому пісню «Шльопки», дошльопала – активісти відступили, а концерт розпочався, хоч і з великим запізненням. Тим не менш, всім довелося добряче понервувати. Що ж маємо у підсумку? Знервовані фанати не розуміють, чому активісти не беруться вирішувати питання злободенні, наприклад, необґрунтовані тарифи на комуналку, відстоювання прав соціально незахищених верств тощо, а натомість такі сили («блокувальників» було кількадесят) задіюють на боротьбу зі співаками. Сам капітан Сивий каже, що це лише перша ластівка, а побратимів незабаром «мобілізують» для відстоювання не тільки духовних, а й матеріальних потреб громади. А на прикладі Полякової буде іншим наука, бо вже є досвід Дорна і йому подібних.
Та чи обов’язково потрібно доводити ситуацію до крайності? Правозахисник Гліб Олійник зазначає, що конфлікту можна було б легко уникнути, передусім, якби місцева влада чітко пояснила свою позицію. Адже ще 23 травня 2016 року Рівненська міська рада прийняла рішення №789 «Про заборону проведення концертів та інших розважальних заходів на території міста Рівного представниками шоу-бізнесу, котрі здійснюють свою бізнесову діяльність, проводять концерти, гастролі, беруть участь у різних інших розважальних заходах на території Російської Федерації (під час російсько-української війни)». Відтак повинна у будь-який законний спосіб забезпечити виконання цього рішення. А якщо Оля Полякова не підпадає під рівненські «санкції», будь-яких громадянських протистоянь можна уникнути простими і чіткими діями чиновників. Співачка теж не на місці довідалась про протести, могла б, принаймні, спробувати організувати прес-конференцію спільно із чиновниками й активістами і пояснити що й до чого, та вона, як і тутешня влада, плюнула на значну частину громади.
• Галина Марчук

Версія для друку
17
від 28.04.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»