Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Кредити для агробізнесу допомагають у вирішенні нагальних питань

 У ТОВ СГП «Агат», що має місце прописки в селі Симонів Гощанського району, понад усе шанують рідну землю, віддають їй часточку своїх неспокійних сердець, пов’язують із нею сьогоднішній і завтрашній дні. Ми зустрілися з його директором Віталієм Друзюком, щоб поговорити, як вдається виживати аграріям у нинішній час, чи мають вони підтримку від держави у вирішенні нагальних проблем.
– Нині ТОВ «Агат» має в обробітку 1100 гектарів землі, – зазначив Віталій Петрович. – Свої паї господарству довірили жителі Симонівської, Бочаницької, Бугринської сільських та Гощанської селищної рад. На своїх землях вирощуємо озимий та ярий ячмінь, озиму пшеницю, соняшник, ріпак і кукурудзу. Усі ці шість культур використовуємо для сівозміни та для раціонального використання землі. Планували в цьому році посіяти гірчицю та гречку, але, зважаючи на цьогорічні природні умови: у березні не змогли вийти в поле, що відкинуло від початку робіт на цілий місяць. Лише зараз досіваємо останні земельні площі, а разом уже готуємося до обприскування культур. Не за горами й початок жнив – у липні почнемо молотити озимий ріпак. Щоб мати високий урожай, економити не можна ні на засобах захисту, ні на добривах. І ми цього принципу дотримуємося. Торік придбали кілька одиниць техніки – комбайн, сівалку, жатки до комбайнів, а цьогоріч чекаємо від них віддачі. Маємо також невелику ферму, млин. Викупили будинок тваринника і біля нього плануємо розбити сад, поставити пасіку. У нас офіційно працевлаштовані 20 чоловік, хоча на період збирання і проточні ремонти залучаємо додатково працівників. Ми вчасно розраховуємося за оренду
земельних паїв. Люди можуть забирати зерно і раніше, й пізніше, ми не прив’язуємось до якогось одного числа. І це всіх влаштовує, адже ми тутешні й завжди на місці. Люди нам довіряють, є чимало охочих заключити з нами договори оренди. Так що сподіваємося вже восени мати в обробітку 1200 гектарів землі. Долучаємось також і до благодійних справ. Зокрема, утримуємо футбольний клуб «Агат», виділяємо кошти для ігор, участі в турнірах, допомагаємо садочкам, школам, церквам із ремонтами, подарунками, виділяємо свій транспорт на вивезення сміття. Ми – невелике підприємство, але намагаємося не відмовляти нікому, по можливості завжди допомагаємо.
А для цього всього потрібні чималі кошти. Отож кожен рік розпочинаємо з кредитування, щоб з усіма проблемами впоратися вчасно і продуктивно. Співпрацюємо з різними банками. А минулого року керуючий Гощанською філією ПриватБанку Роман Цар запропонував скористатися програмою «АгроКУБ». На той період ми потребували обігових коштів і погодились взяти 500 тисяч гривень кредиту під два відсотки в місяць. Як уже зазначав, у липні починаємо молотити ріпак, і тоді з’являються перші кошти. Отож відразу й повертаємо відсотки, а тіло кредиту восени, коли продаємо основну масу зерна. Такі кредити – велика підтримка для невеликих господарств, адже допомагають вирішити чимало питань. Цьогоріч теж скористалися цією програмою. Це було зробити набагато легше, адже паперова тяганина подолана вже торік. Загалом ПриватБанк пропонує чимало різних програм. Для прикладу, цьогоріч ми придбали жатку в Здолбунові. Якби ми купували її через ПриватБанк, то могли б отримати повернення у 20 відсотків від затрат. Наше підприємство працює, розвивається, отож в майбутньому будемо продовжувати працювати з ПриватБанком, і в наступному році вже розраховуємо на більшу суму. Ми в змозі закрити кредити, сплачуємо вчасно відсотки, тож і до нас є довіра.
Доходи в аграрному бізнесі можна отримувати, головне – робити все до ладу, планувати, а ще вкладати душу й ресурси.
Ольга Дем’янчук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: