«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
17 Жовтня 2018 року

Корецькі реєстратори підкорили сім областей

Два роки тому, коли у Корці, як і в інших районах області, довелося закривати реєстраційну службу, тут пішли на ризикований, але, як показав час, абсолютно виправданий крок – створили комунальне підприємство – Центр реєстрації прав. Багато депутатів районної ради цю ідею спочатку не підтримували, мовляв, для чого створювати аналог ЦНАПу.

Одначе їх вдалося переконати. Адже здорова конкуренція зажди сприяла поступу вперед, до того ж не хотілося втратити підготовлені кадри, яких у Корці з плином часу було б дуже важко знайти. З того часу комунальне підприємство не лише міцно стало на ноги в Корці, але й створило свої філії у семи областях України.

– Створення філій в інших областях у більшості випадків пов’язано з місцем проживання та діяльності орендарів та агроформувань. Саме орендарі підштовхнули нас до того, щоб ми відкривали філії по інших областях України. Реєстрація права проходить за місцем реєстрації земельної ділянки, у той час як орендарі мешкають майже по всій Україні. Нас ніхто не фінансує, живемо виключно за кошти, які ми заробляємо. Відтак, ми самі зацікавлені в тому, щоб мати більше клієнтів і заробляти якнайбільше, – розповідає керівник комунального підприємства Марія Проценко.
За її словами, серед клієнтів їхнього комунального підприємства такі потужні агроформування, як «Акріс-Агро», «Фаворит», «Броди-Агро», Товариство «Селянське» тощо. Цікаво, що нові товариства, які створюються, звертаються за послугами теж до корецького «Центру реєстрації прав».
– Активно почали реєструватися фермерські господарства, очевидно, через побоювання рейдерського захоплення землі. Особливо пожвавився процес на Хмельниччині, де наше комунальне підприємство теж має свою філію.
Головний офіс новоствореного комунального підприємства залишився працювати у приміщенні колишньої реєстраційної служби. Нині у штаті 38 працівників, 22 із них реєстратори. Підприємство розвивається і надалі, потреба у його послугах зростає. За три квартали нинішнього року було відкрито Київську, Волинську та Житомирську філії «Центру реєстрації прав» Корецької районної ради. Для подальшого розвитку комунального підприємства постійно проводиться моніторинг відповідної роботи в межах області та за її межами у зв’язку з потребами подальшого розширення комунального підприємства.
Василь Бурченя

Ігор Хоменчук, голова Корецької районної ради:

Створення КП «Центр реєстрації прав» виправдано часом, і на сьогодні ми це чітко усвідомлюємо. Хоча прийняттю такого рішення передували палкі дискусії, і не всі депутати райради поділяли нашу думку стосовно цього. Але питання таки вдалося вирішити, і підприємство розпочало роботу. З районного бюджету було виділено 100 тисяч гривень для того, щоб воно могло стартувати. І вже за перший рік роботи підприємство перерахувало до бюджету 200 тисяч гривень. Це при тому, що на той час працювало лише 5 чоловік. За 9 місяців  цього року перераховано 165440 гривень в державний бюджет і 198 тисяч гривень – у районний бюджет різних податків і зборів, крім комунального податку, який перерахують у кінці року. Там теж буде ще певна сума коштів. Ще не завершився 4-квартал, і я переконаний, що ця сума буде значно більшою.

Версія для друку
6
від 17.11.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»