«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
15 Серпня 2018 року

Голова обласної ради Микола Драганчук, медики та депутати обговорили, як розвивати кардіохірургію на Рівненщині

Сьогодні в обласній раді відбулася зустріч із генеральним директором «Інституту серця» Міністерства охорони здоровя України, членом-кореспондентом НАМНУ Борисом Тодуровим. У ній взяли участь голова обласної ради Микола Драганчук, головний лікар Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені В. Поліщука Роман Шустик, начальник управління охорони здоровя Рівненської ОДА Юрій Осіпчук та голова фракції ВО «Батьківщина» в обласній раді Микола Кучерук.

 

 

Зокрема, Борис Тодуров розповів, яким чином на Рівненщині можна розвивати напрямок кардіохірургії і які перспективи подальшої співпраці з медиками та владою області. Адже нині на базі Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені В. Поліщука успішно діє філія Інституту серця. Хоча, підкеслив лікар, «подібні філії – не самоціль».

-         Якщо захочете робити «велику кардіохірургію», то це можна реалізовувати поетапно, протягом кількох років, - зазначив Борис Тодуров. -  Спершу  область має закупити необхідне медичне обладнання, а потім будемо проводити операції за участю наших фахівців. Такі операції можна було б здійснювати, скажімо, на базі обласної клінічної лікарні.

У контексті розмови обговорили учасники зустрічі й тему децентралізації. А саме - зміни у системі охорони здоровя, які стосуються того, що пацієнт зможе сам обирати заклад, де йому надаватимуть кваліфіковану медичну допомогу.      

-         Відновлюється довіра до нашої медицини, - відмітив Микола Кучерук. – Наша область прикордонна, тож повинні працювати у трьох напрямках: робити, показувати та розповідати.

Насамкінець було вирішено, що співпраця з Інститутом серця продовжуватиметься. Зокрема, і в межах проекту Світового банку. 

-         Обласна рада готова співпрацювати з Інститутом серця та робитиме все для того, щоб покращити систему надання медичних послуг і поліпшити здоровя мешканців області, - підсумував  Микола Драганчук. 

До слова, хірург-кардіолог, директор «Інституту серця МОЗ України» Борис Тодуров, у 2001 році першим в Україні провів операцію з пересадки серця, а 12 липня 2016 року вперше здійснив пересадку механічного серця.

Версія для друку
9
від 03.03.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»