«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Червня 2018 року

Голокост – злочин проти людства

27 січня – Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту. Цей день було обрано не випадково: саме 27 січня 1945 року було звільнено від фашистів найбільший з гітлерівських концтаборів, Освенцим, розташований в 70-ти кілометрах від Кракова. Всього у фашистських таборах смерті було знищено мільйони євреїв та людей інших національностей.

Голокост – злочин проти людства, який тривалий час замовчувався. Вивчення документів, спогадів доводить, що територія України стала своєрідним полігоном, де нацистські нелюди опрацьовували методи «остаточного розв’язування єврейського питання».

  Перші «єврейські акції» - були спрямовані, в основному, проти єврейської інтелігенції, як потенційного організатора опору окупантам. Першочерговому знищенню також підлягали євреї – партійні працівники й державні службовці. Далі окупанти перейшли до поголовного знищення всіх євреїв.

  Бабин Яр – саме ця місцевість вважається першим місцем тотального знищення єврейського населення.

  Кров мільйонів невинних людей не дає нам права забути про одну з найбільших трагедій ХХ століття. Наше покоління має прямий зв’язок з людьми, які пройшли через Голокост. Наступне покоління вже не зможе отримувати інформацію про трагедію від її учасників, і наше завдання – передати цю пам’ять через фільми, книжки, твори мистецтва, свідчення очевидців.

  В Костопільській районній бібліотеці для дітей та юнацтва проведено годину вшанування пам’яті жертв Голокосту.  Ведучі заходу Ілона та Карина Байцим розповіли про трагічну статистику експерименту над народами, найжорстокіші способи знищення людей, ім’я якому - Голокост. До уваги присутніх була оформлена книжкова виставка «Шість мільйонів сердець». Книги, запропоновані на виставці, оповідають про криваві роки Другої світової війни, про смертний вирок, винесений єврейському народові, про людей усіх національностей, котрі стали жертвами фашизму тільки тому, що любили свій народ і боролися за його свободу, а також книги Олеся Ольжича та Олени Теліги, українських письменників, які загинули від рук гітлерівців. Присутні на заході переглянули слайд-презентацію та уривки документального фільму про людей, які вижили у ті страшні роки.

В заході взяли участь керівник апарату Костопільської РДА Людмила Новак та начальник районного відділу культури та туризму Костопільської РДА Наталія Петренчук.        

Перед хвилиною мовчання всі присутні взяли участь в акції «Запали шість свічок» на знак вшанування світлої пам’яті тих, хто став жертвами Голокосту, увійшовши в безсмертя, в рамках якої і проходив наш захід.

• Алла Колошва,

заступник директора ЦСПШБ з питань бібліотечного обслуговування дітей

Версія для друку
4
від 27.01.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»