«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Жовтня 2018 року

До 75-річчя УПА – два памятники повстанцям

Із нагоди 75-ої річниці створення Української Повстанської Армії та 110-річчя з дня народження Романа Шухевича на Рівненщині відкриють два пам’ятні знаки, повідомляє прес-служба ОДА. Один з них встановлять на місці криївки, де загинули повстанці, знищеної НКВС в 1952 році біля села Мельниця Сарненського району. Інший – на місці, де восени 1942 року було відкрито перший заклад вишколу для підготовки старшин ОУН «Холодний яр», - неподалік села Тинне, також на Сарненщині.

Про це йшлося під час засідання організаційного комітету із відзначення на Рівненщині 75-річчя УПА під керівництвом заступника голови ОДА Світлани Богатирчук-Кривко.
Вона розповіла, що 2017 рік на Рівненщині проголосили роком УПА, тому область має гідно вшанувати ветеранів-повстанців. Урочистості розпочнуться 13 жовтня у Рівному та продовжаться на Костопільщині. З-поміж іншого у селі Гутвин – колисці УПА – відбудуться фестиваль пат­ріотичної пісні та військово-патріотична гра. Також у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться круглий стіл «Там, десь далеко на Волині, створилась армія УПА». У заході планується участь не тільки місцевих науковців та істориків, а й їхніх колег із Волині та Києва.
А у Володимирецькому районі проведуть дослідження місця поховання вояків УПА на території «Рафалівський кар’єр» в селі Іванчі.

Версія для друку
37
від 15.09.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»