Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Дитячі заклади зі своїми «фішками»

Зокрема, за словами Світлани Борисівни, передусім виходили з реальних потреб закладів, а в кожного вони, звісно, різняться. Та й дитячі садочки тут сповідують, окрім загальноприйнятих, неординарні та невластиві іншим аналогічним установам принципи й методи виховання малечі. Однак, незважаючи на таке різноманіття, у матеріальних благах зацікавлені всі. В одних подбали передусім про утеплення, в інших – про технічне оснащення, меблі й інвентар. Єдине, на що звернули суттєву увагу – безпеку малюків та їх наставників, адже майже кожен дитсадок оновив електро-,   та водопостачальні мережі.
Знайомимось із ДНЗ № 8 «Веселка». Цьому закладу 35 років. Проте виглядає він, як нова копійка, особливо це стосується внутрішнього оформлення. Малечі тут комфортно й тепло, адже за рахунок міського бюджету перевели котельню з газу на тверде паливо, до речі, торік якраз в таку пору тут з’явився і склад для зберігання брикетів, цьогоріч теж не залишили поза увагою. Зокрема у закладі повністю оновили систему електропостачання: від електрощитової і до кожної точки живлення, кардинально оновився і харчоблок, а це, до речі, 300 квадратних метрів, утім тепер він має не лише чудовий вигляд, а й нове обладнання та меблі. Передусім подбали про енергоощадні прилади. Причепурилася й пральня. Звісно, й у копієчку, як кажуть, влетіло. Загалом місту це обійшлось у понад півмільйона гривень. З цього можна було б зробити поспішний висновок, що місто планує мати зразковий садочок – мовляв, один, але ж який гарний! Одначе це далеко не так, бо, як виявляється, кожен ДНЗ подає перелік необхідного на розгляд міськради, все аргументуючи. Так, наприклад, за експертними висновками, у цьому садочку здійснили заміну електромереж, такого ж типу роботи вже провели у ДНЗ № 5, № 6, № 9, оновили харчоблок і в ДНЗ № 4.
– Цьогоріч у нас відбувся суперремонт, – тішиться тутешній шеф-кухар Марія Вілімець, – нові меблі й приладдя не просто полегшили нам роботу, а й працювати стало значно приємніше й веселіше. Адже щодня тричі нагодувати 360 дітей – вважайте, що за день три весілля справити.
Враховуючи те, що уваги й підтримки місцевої влади такі заклади не позбавлені, тут сміливо будують плани на майбутнє. Зокрема, за словами очільниці ДНЗ, наступного року сподіваються завершити енергоощадний комплект. Позаяк котельня на альтернативному паливі, усі вікна й двері вже замінені, приладдя енергономічне, то логічним продовженням буде утеплення фасаду й покрівлі. Таким чином збережені на енергоносіях кошти можуть використатися на інші потреби.
Проте, як відомо, не хлібом єдиним живе людина. Цю незаперечну істину тут теж сумнівам не піддають. І «фішка» цього закладу полягає аж ніяк не в новому обладнанні.
– Дошкільний заклад, який я очолюю, є одним із найбільших у Сарнах, – зазначає завідувач ДНЗ №8 «Веселка» Людмила Потапович. – Тут виховуються понад три з половиною сотні малюків. Загалом одинадцять груп. Є серед них і комбінованого типу, де опікуються малюками з вадами мовлення, що досить важливо у нинішній час. Адже через щоденні клопоти батьків спілкування з дітками часто обмежене. Тому нині й поширені випадки, коли малечі потрібна мовленнєва корекція. Тут з ними працюють спеціалісти з логопедичною освітою, психолог. Відрадно, що є чимало позитивних результатів.
 Свою «фішку» мають і в ДНЗ № 4 «Сонечко». У цьому закладі зробили ставку на цікаву й неординарну спів­працю з мамами й татусями своїх вихованців. Такі шоу як «Хата на тата», «Хто зверху», вікторини, тематичні свята тощо для батьків, малеча яких виховується тут, доступні не тільки на екранах телевізорів. Більше того, вони та їхні малюки й самі є учасниками таких проектів. Виграють від цього усі, як зазначає завідувач ДНЗ Марія Гриневич, адже дітки отримують і при вихованні поза домашніми стінами найголовніше – батьківську увагу, татусі й мами мають можливість побачити у незвичних умовах своїх пустунів та оцінити роботу закладу не з чуток. Одне слово, розрада й потіха для кожного.
– Ось, наприклад, – розповідає пані Марія, – тут писали листи Святому Миколаю. Скажете, що з того, все одно всім відомо, що функції чародійника у цей день перебирають на себе батьки. Здебільшого, так і є, але не тут. Адже мами і тата ці листи й писали, отож здійснитися мрії мали якраз таки батьківські, а втілювали їх малюки. От, скажімо, попросив у листі татко в Миколая новенький синій автомобіль. І що б ви думали – отримав. Дбайливо виготовлений малюком, може, не таких розмірів, але ж автомобіль, і синій, а головне – щойно з конвеєра.
Тим часом і наступний рік, вочевидь, буде втішний для маленьких сарненчан і їхніх батьків.  Адже вже готовий проект спорудження нового дитячого садочка. І можна не сумніватися – свою фішку він теж матиме.
• Анатолій Андрієвський

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: