«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Жовтня 2018 року

Дім із казенними доглядальницями?

У Гощі збудують пансіонат для батьків байдужих дітей. Явище, коли своїх рідних доживати віку діти відвозять у пансіонат, негативно на прикладі героя Володьки Лободи змалював у своєму романі «Собор» Олесь Гончар. Попри те, що така практика є дуже поширеною на Заході, в Україні вона поки що є неприйнятною в першу чергу через моральні принципи. Людину, яка віддала своїх батьків у пансіонат, чекає суспільний осуд, оскільки за прадавніми звичаями українців діти зобов’язані самі доглянути своїх батьків, щоб і їхні діти колись доглянули їх. Отож побачимо, чи знайдуться на Рівненщині послідовники Володьки Лободи. А «проштовхнути» цю ідею в маси вирішив рівненський бізнесмен - 66-річний Станіслав Рязанов.


У центрі Гощі він пригледів велике недобудоване чотириповерхове приміщення, яке ще при Радянському Союзі планували під райком партії, але добудувати не встигли. Споруда кілька разів переходила від одного власника до іншого, аж поки її не придбав пан Рязанов і вирішив відкрити тут перший на Рівненщині приватний пансіонат для людей похилого віку. Не звичайний у нашому розумінні пансіонат, а з умовами чотиризіркового готелю.

Не проблема, що про цю ідею бізнесмена поки що нічого не чули в Департаменті соцзахисту Рівненської ОДА, до них  ніхто не звертався ні за погодженнями, ні за проханнями надати, принаймні, перелік вимог до подібних установ.
Натомість бізнесмен переконаний, що будівля, яку в Гощі називають «пентагоном», ідеально підходить для його планів, і там можна розмістити до сотні кімнат. Ось що він розповів для «РВ»:
 — Там велика площа, є запроектований зимовий сад, в якому можна буде посадити сосни. Ще хочу, аби басейн був, соляна кімната. Кілька років тому зіткнувся з проблемою, що у нас немає закладів, де могли б належним чином дбати про людей похилого віку. Бюджетні — страшні. Добре, я можу собі дозволити винайняти хоч сотню людей, які доглядатимуть за тещею, що вже десять років лежить, і тіткою, яка втрачає пам’ять. А інші? Добре, коли людина втратила пам’ять і потребує просто більшого догляду, а є ж іще «буйні». А як рідну матір, наприклад, можна віддати у наші комунальні психдиспансери?
У мене є друг в Австралії, в якого мама у тамтешньому пансіонаті. Розповідав, що там усіх щодня миють, возять на екскурсії, запрошують різних виконавців на концерти. Люди у таких пансіонатах живуть нормальним життям. В Австралії за місяць перебування у такому пансіонаті платять 1000 доларів. В Україні в середньому у приватних пансіонатах — 10 тис. грн. Я їздив дивитися на приватний пансіонат у Львові, вивчав, що потрібно для роботи такого закладу.
Планую, що у пансіонаті буде і відділення для «буйних». Кімнати будуть на одну або дві (якщо хотітимуть спілкування) особи, з окремими ваннами і туалетами. Уже знайшов людину, яка працює психологом і, можливо, очолить заклад. Але не знаю, скільки часу займе будівництво. Тільки почав збирати довідки, одразу палки в колеса ставлять. Загалом проект обійдеться приблизно у 5 млн. доларів. Наразі шукаю інших інвесторів.
Виконувач обов’язків директора обласного департаменту соцзахисту Олексій Шамак визнає, що  цьогоріч кількість геріатричних пацієнтів у нашій  області зросла. Нині у черзі, чекаючи на вільне місце, вже є кілька людей. Тучинський пансіонат розрахований на 110 осіб, і їх там нині майже 100. Наразі у пансіонати людей похилого віку, які мають близьких родичів, не беруть, хіба що у виняткових випадках. Тобто, з одного боку, потреба в такому закладі нового типу ніби й існує, а з іншого – такий заклад буде не по кишені тим людям, які потребують такої опіки і догляду.
А ще місцеві люди в Гощі кажуть, що перед тим, як будувати, було б добре, щоб Рязанов загорнув у Курозванах кар’єр, який він сам і вирив, беручи звідти пісок. Втім, можливо, цей будматеріал йому знадобиться ще й для  завершення «пентагону».
• Роман Вістенко

Версія для друку
41
від 13.10.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»