«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
18 Червня 2018 року

Депутати облради проти введення абонплати за газ

У середу відбулося пленарне засідання позачергової одинадцятої сесії обласної ради сьомого скликання. Зібралися депутати позачергово, аби проголосувати за звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо ситуації довкола рішення НКРЕКП, яким введено щомісячну абонплату за підключення до системи газопостачання.

Як наголошує голова обласної ради Микола Драганчук, встановити нині абонплату за підключення до системи газопостачання – означає накинути на людей новий тарифний зашморг. Тому в жодній країні, де рівень бідності є настільки високим, не зважуються на подібні нововведення.
Ініціювали звернення три фракції в обласній раді: ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та «УКРОП». Проте під час сесійного засідання текст був доповнений пропозиціями депутатів й інших фракцій – Сергія Свисталюка («Радикальна партія Олега Ляшка»), Анатолія Грисюка (партія «Конкретних справ») та Леоніда Назарчука («УКРОП»).
«Рішення НКРЕКП, яким введено щомісячну абонплату за підключення до системи газопостачання, є нічим іншим як злочинним обкраданням українського народу», – йдеться у зверненні. А введення абонплати за газ, вважають його автори, в першу чергу торкнеться найбідніших верств населення – «кожна родина змушена буде платити на 50-136 гривень у місяць додатково до вже існуючих «драконівських» тарифів».
– Все, що робить НКРЕКП, іде всупереч здоровому глузду, – зазначив під час засідання голова фракції ВО «Батьківщина» в облраді Микола Кучерук. – Тому закликаю, щоб звернення, за яке голосуємо, дійшло до можновладців. Бо люди, які ніколи не жили в реальному житті, сільській глибинці – маю на увазі керівника НКРЕКП Дмитра Вовка – не мають життєвого досвіду. Вважаю, що звернення, яке ми ініціювали, повинні підтримати всі депутати.
Звернення підтримали 38 із 39 присутніх у сесійній залі депутатів облради. Зокрема, Рівненська обласна рада вимагає:
– вжити вичерпних заходів щодо скасування грабіжницького і необґрунтованого рішення НКРЕКП від 28 березня 2017 року, яким введено щомісячну абонплату за підключення до системи газопостачання;
– звільнити членів НКРЕКП, які прийняли незаконне «рішення про абонплату» від 28.03.2017;
– провести новий відкритий конкурсний відбір на зайняття посад членів НКРЕКП згідно  з чинним законодавством;
– відмінити для населення плату за приєднання електроустановок до електричних мереж;
– збільшити обсяг спожитої електроенергії зі 100 до 250 кВт∙год. на місяць для населення (у тому числі яке проживає в житлових будинках, обладнаних кухонними електроплитами); (у тому числі в сільській місцевості), що оплачується за найнижчим тарифом;
– від Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, – оприлюднити методики розрахунків та обґрунтування існуючих тарифів на послуги з газопостачання населенню, розглянути можливість зниження ціни на газ для споживачів;
– від Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро України – провести всебічне розслідування на предмет ухвалення незаконного рішення посадовцями НКРЕКП та винести відповідні процесуальні рішення.
Крім того, депутати Рівненської обласної ради – члени фракції ВО «Батьківщина» – підготували заяву до міських, селищних та сільських рад області з проханням розглянути питання повернення у власність територіальних громад газових мереж, які були безоплатно передані ПАТ «Рівнегаз».
«В умовах військової агресії проти України, значного погіршення соціально-економічного стану жителів монополісти турбуються лише про збільшення своїх надприбутків, прикладом чого є в тому числі спроби встановити «абонплату» за користування природним газом», – йдеться у заяві.
– Все більше прикладів, коли заяви обласних рад дійсно впливають на рішення центральних органів влади, – зазначив, відповідаючи на запитання, наскільки ефективними є такі звернення обласної ради, її голова  Микола Драганчук. – Візьмемо, хоча б питання блокади окупованих територій. Так, Президент критикував рішення, що приймалися на сесіях обласних рад, але ж потім він сам виступив за те, щоб на державному рівні ввести блокаду «торгівлі на крові». Це означає, що рішення рад були правильними, державницькими. Думаю, така ж ситуація буде і на цей раз.
Прес-служба облради

Версія для друку
14
від 07.04.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»