«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
20 Вересня 2018 року

Царський подарунок Данильчуку

У день Стрітення Господнього вчетверте у ниніш­ньому скликанні обирали голову облради. Даремно кажуть, що двічі в одну річку не ввійдеш. У минулий четвер депутат облради Олександр Данильчук довів, що зробити це під силу кожному чи майже кожному депутату. На позачерговій 16-й сесії Рівненської облради депутати тридцятьма сімома голосами достроково припинили повноваження Миколи Драганчука та обрали своїм новим вожаком Олександра Данильчука.

Для нього це вже третій похід у Рівненську обласну раду, вперше він став головою у 2006 році, в наступному скликанні працював першим заступником голови облради, і ось тепер – знову голова. Данильчук виявився єдиною узгодженою кандидатурою від нової більшості в облраді, до якої, схоже, увійшли представники усіх фракцій, окрім «Батьківщини». Він став четвертим і, можливо, останнім головою облради у нинішньому (сьомому) скликанні, яке дуже полюбляє бавитися у вибори голови і за два з половиною роки змінювало їх чотири рази.
Такого ще не було за всю історію існування Рівненської обласної ради. Можливо, якби Данильчука обрали ще на початку каденції, то продовження історії з виборами наступних  голів не було б. Під час голосування намагалися врахувати усі попередні помилки, щоб унеможливити звернення опонентів  до суду. Бюлетень для голосування видавали виключно в тому випадку, якщо  депутат представив посвідчення народного обранця. Зважаючи на це, кільком депутатам довелося просити рідних і знайомих, щоб  вони негайно доставили їхні документи у сесійну залу.

За цим процесом спостерігали десятки пар очей журналістів та представників фракцій в облраді.   
У підсумку свої голоси за Олександра Данильчука віддали 42 депутати, при цьому сам майбутній голова, як він зізнався,  під час голосування утримався. Обрання  нового очільника ради голова ОДА Олексій Муляренко назвав перемогою демократії в Рівненській облраді.
Оскільки керівником обласного представницького органу став теж представник БПП, то першому заступнику Олександру Корнійчуку довелося писати заяву на звільнення зі своєї посади, адже два представники однієї політсили не можуть бути у керівництві облради. Пан Корнійчук заявив журналістам, що обмірковує пропозицію стати одним із заступників голови ОДА. Унаслідок домовленостей нової більшості посаду першого заступника голови облради посів представник фракції Радикальної партії Сергій Свисталюк. Єдиним, хто зберіг свою посаду у новому керівництві ради, виявився представник фракції «Свобода» у Рівненській облраді Олексій Бучинський,  і це вже четвертий раз поспіль.
У неофіційних колах Олександра Данильчука вже давно називають царем. Схоже, що без царя Рівненська облрада працювати ніяк не може.
На сесії депутати зробили також крок у напрямі вирішення конфлікту у міській раді  Вараша. Облрада підготує звернення  до профільного комітету Верховної Ради з проханням дати оцінку подіям у місті атомників. А голові ОДА Олексію Муляренку депутати порекомендували внести зміни до перспективного плану розвитку Рівненської області, щоб  у Вараші можна було створити ОТГ і, відповідно, оголосити вибори до громади. У такий спосіб, на думку депутатів, місто перестане бути паралізованим.
Бюджетна комісія обласної ради, яка зібралася перед сесійним засіданням, порекомендувала сесії облради розглянути зміни до обласного бюджету - з тим, щоб розподілити 36,9 мільйона гривень, які залишилися з минулого року. 5,3 мільйона  із цієї суми буде спрямовано на харчування хворих стаціонару обласних медичних закладів. Тож відтепер на цю потребу для одного пацієнта витрачатимуть 20 гривень на день.
Василь Бурченя

Версія для друку
7
від 16.02.2018р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»