Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Будуємо храм – творимо духовну Україну

Понад десятиріччя тому прихильники української православної церкви Київського патріархату зібралися, аби відправляти службу в кімнаті площею 12 м кв. Згодом ціною неабияких зусиль віряни отримали для проведення богослужінь приміщення колишнього клубу. Його відповідно відбудували й обладнали. Саме в цій пристосованій і швидше схожій на стареньку хатину будівлі й нині проводять службу.
Прихожанка, жителька села Зоря Тамара Шкіндер, співає у церковному хорі, тож кожну неділю намагається відвідувати церкву. Каже, новий храм дуже потрібен. І не лише для спільної молитви, а й тому, що це потужний проект, прекрасна архітектурна споруда, яка по завершенню робіт стане окрасою села. Нині парафіяни з гордістю спостерігають, як зростає храм, і пишаються, що задумана духовна справа таки реалізується.
– Маленька церква – тимчасове приміщення, пристосоване для проведення богослужінь. Воно відповідає всім канонам церкви, але не може задовольнити потреби всіх віруючих села Зоря, – каже протоієрей Свято-Духівської громади села, священик Віктор Євтушок. – Село велике, і віруючі хочуть типового православного храму, бо нині служби проводяться у колишньому приміщенні старого клубу, яке було передане нашій громаді для тимчасового здійснення богослужінь. Тому мрія всіх парафіян – побудувати новий храм. Ми для цього докладаємо всіх зусиль та коштів і наразі, як можемо, допомагаємо цьому будівництву. Звичайно, ми чекаємо допомоги і від інших. У тому числі від Групи компаній «VITAGRO», яка, прийшовши працювати на зорянські землі, долучилася до пришвидшення будівельного процесу й активно допомагає нам у цій святій справі. Поза сумнівом – керівники Групи компаній усвідомлюють те, що тільки за Божої волі та допомоги буде родити земля, буде лагідне сонце і високий урожай. Тож ми сподіваємося на таке ж сприяння в майбутньому.
Люди покладають неабиякі надії на ТОВ «Агрохолдинг Зоря», що є складовою Групи «VITAGRO» і який надає громаді систематичну і вагому допомогу у спорудженні храму. Це будівельні матеріали, техніка та кошти. Знаково, але саме завдяки цьому потужному спонсору на добудову храму, що згідно із проектом сягатиме 39 метрів, уже придбано 10 тонн металу для накриття.
– Дивимося на цю споруду і дякуємо Господу та аграрній компаній, яка не залишилася осторонь проблем і прагнень громади, – підтримує розмову зорянець Борис Ротар. – Адже на початку будівництва компанія
«VITAGRO» ще на Рівненщині не працювала, і нам допомагали пожертвами парафіяни. Але загалом роботи виконувалися повільно. З приходом аграрного мецената справа відчутно просунулася вперед, і зараз ми фактично випереджаємо заплановані терміни на три роки. А це дуже радує людей. Тому від всіх прихожан святого храму хочу подякувати і керівництву Групи компаній «VITAGRO», і тим людям, які здали їм свої земельні паї. Бо користь від цього спільна – господар обробляє землю, а люди задоволені обробітком та розрахунками. І храм наш будується. Зрозумійте, тут твориться історія. Бо багато хто в Зорі не знає, що наш храм розміщений на 176 буронабивних сваях. Це буде велична споруда, одні лише куполи матимуть 18 метрів, і надбудова. Такого храму в сільській місцевості ніде в області немає. Саме тому ми будемо раді й допомозі фінансовій, і єднанню усіх, хто приходитиме до нашого духовного дому і спільно буде молитися. Адже тут ми будуємо свою Україну.
Заступник директора ТОВ «Агрохолдинг Зоря» Мирослава Мануйлик каже, що з проханням допомогти відремонтувати церкву громади звертаються дуже часто, бо всі храми, які є на території, потребують ремонту та оновлення. А враховуючи те, що в селах у прихожан не великі доходи, то самостійно громади не можуть утримувати духовні осередки. А ще ж будуються нові храми в селах Сморжів і Зоря, то ж потрібні не великі, а мегавеликі кошти. І спільними зусиллями ми зможемо цю благородну справу здійснити. Бо в Групі компаній
«VITAGRO» переконані: без духовності Україна не матиме майбутнього, тому ніколи не залишаються осторонь потреб територіальних громад.
Марта Ліснича

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: