«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
21 Липня 2018 року

Блошиний проспект у Рівному

Мешканці кількох будинків на проспекті Миру потерпають від нашестя земляних бліх. Рівнянка Світлана Хомич разом із чоловіком є власниками офісного приміщення на проспекті Миру, 9, у Рівному, в якому знаходиться “Весільний салон”. Нинішнього літа вони вирішили встановити тут сучасне автономне опалення, оскільки орендарі скаржаться на те, що централізоване опалення є надто дорогим. Втім, на заваді стали... блохи!

Подружжя звернулося із заявою в «Комуненергію», але там, почувши, що мова йде про будинок за числом 9 на Проспекті Миру, навідріз відмовилися виконувати переобладнання - мовляв, потравіть спочатку свої блохи, а тоді побачимо. А ще повідомили, що минулого року їхнього працівника під час виконання аналогічних робіт у цьому будинку ці комахи покусали, і він 2 місяці перебував на лікарняному.
До речі, за свідченнями мешканок будинку Олени Мацнєвої та Фаїни Ісаєвої, блохи є не лише в  9-му будинку, але й  у 8-му, 13-му та 15-му.  Люди неабияк занепокоєні ситуацією, що склалася. Кажуть, що блохи подекуди вже сягнули четвертого поверху. Підвалами, через засилля комах, ніхто користуватися не може. Винним у цій ситуації, на їхню думку, є ЖЕК, який погано виконує свої обов’язки. Мешканці наполягають на тому, щоб знищення бліх ЖЕК проводив систематично. Саме ЖЕК, бо на створення ОСББ вони не сподіваються, адже у будинку живуть одні пенсіонери, і ніякого ОСББ тут у найближчі 5-10 років не буде. Цікаво, що в будинку постійно продають і купують квартири, але про те, які сюрпризи можуть очікувати на нових його мешканців, ніхто не говорить.
У ПП «Карсар», яке спеціалізується на виконанні робіт із  дезінфекції, дезінсекції та дератизації, стверджують, що головною причиною появи земляних бліх у підвалах рівненських багатоквартирних будинків є наявність там бродячих котів і собак, яких ті ж самі мешканці часто ще й підгодовують. Саме «завдяки» цим домашнім улюбленцям блохи і розмножуються. У восьмому будинку цих комах уже потравили. Найближчими днями це буде зроблено і в будинку №9. Але якщо мешканці не будуть стежити за належним станом своїх підвальних приміщень, то проблема повторюватиметься з року в рік. Так що перспективи називатися блошиним проспектом у цієї вулиці
справді є.
P.S. Коли номер було зверстано, нам повідомили, що блох у будинку №9 потруїли.
• Василь Бурченя

 

Коментар:

Олександр Джигирей,
радник Рівненського міського голови:
- Багато мешканців Рівного і дотепер твердо переконані в тому, що ЖЕКи ремонтують дороги, дахи, в тому числі проводять і дезінфекцію в підвальних приміщеннях багатоквартирних будинків. Мушу всіх розчарувати – ЖЕКи вже давно цього не роблять. Це абсолютно неефективна структура, працівники якої не мають жодної мотивації для роботи. Звісно, що і в Рівному є успішні ЖЕКи, але мешканцям багатоквартирних будинків вже давно пора зрозуміти, що ніякі ЖЕКи не вирішать їхніх проблем, якщо вони самі не організуються. Треба терміново виходити з ЖЕКу і створювати ОСББ. Інакше люди і надалі матимуть перспективу жити з блохами. Розумію, що цей процес не такий простий і дещо розтягнутий в часі, а тому в людей є єдиний вихід – організуватися, скластися по 10-20 гривень і заплатити за послуги спеціалізованій компанії, яка виконає ці роботи. Міський голова може лише, як мовиться, в ручному режимі зобов’язати той чи інший ЖЕК вирішити цю проблему, але вони так само найматимуть фахівців. Чимало ЖЕКів у свої кошториси заклали достатні суми виконання подібних робіт.

Версія для друку
32
від 11.08.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»