«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
20 Жовтня 2018 року

Базарні пристрасті: керівництво «Моріону» готується до суду з торговцями

Не вщухають пристрасті навколо ринку в Рівному, в епіцентрі – МПП «Моріон». Зокрема, днями деякі продавці, прийшовши на роботу, на своїх місцях побачили бетонні блоки. Таку ситуацію пов’язали з тим, що вони не погоджуються підписувати договір на оренду, бо ціну, мовляв, підняли одразу в кілька разів. Із вимогами захистити їх нібито від свавілля власників, котрі й самі орендують у міста цю землю, торговці неодноразово приходили на сесію Рівнеради.

Як запевнили адміністратори ринку,  блокування робочих місць дійсно було, проте тимчасове, і проводились такі маніпуляції через ремонтні роботи, про які торговців попереджали заздалегідь, а наразі, після детальних пояснень та наочної демонстрації необхідності ремонту, конфлікт вичерпано. Однак таким розвитком подій задоволені не всі. Як наслідок, уже готуються позови до суду.
Нагадаємо, що керівництво «Моріону» планує масштабну реконструкцію, аби ринок мав сучасний вигляд і не був схожим на «Шанхай». Відтак, прогнозують і підвищення орендної плати. Одначе, адміністрація ринку спростувала інформацію, що оренда торгових місць зросте у кілька разів. За словами виконавчого директора МПП «Моріон»
Олега Буздигана,  якщо до нині платили, наприклад, 900 гривень за місяць, то за новими умовами буде півтори тисячі. Він переконує, що більшість підприємців погодилися на нові умови і вже пролонгували договори.  Водночас у торговців, які не погоджуються із підвищенням орендної плати, договори оренди закінчилися 31 жовтня. Нових вони не підписали, а якщо працюватимуть самовільно й надалі, на них будуть подавати позови до суду.
– Підприємцям, які відмовляються підписувати договори, - зазначає Олег Буздиган, - ми не маємо жодних юридичних підстав надавати будь-які послуги. В іншому випадку відповідальність за всі ризики, пов’язані з їхньою діяльністю, бере на себе адміністрація. Тому ми будемо звертатися до суду, в поліцію, щоб закон все-таки дотримувався, щоб підприємство могло працювати, і ми могли виконати всі обіцянки, які давали і даємо: облаштування нових МАФів, ремонт ринку, наведення благоустрою. Щоб все-таки, як говорить міський голова, цього «Шанхаю» в центрі міста не було.
Тим часом, за словами керівників МПП «Моріон», окрім оренди, зросла і загальна вартість реконструкції ринку: з 25-ти до 50-ти мільйонів гривень. Передусім, це пов’язують із подорожчанням металу. Ціна одного МАФу, за розрахунками, які надали організації, що займаються виготовленням і встановленням кіосків, коливається від 118 до 125 тисяч гривень, а за планами, тут їх має з’явитися майже дві сотні. Щодо конструкції, то площа павільйонів складатиме вісім квадратів. Вони матимуть два поверхи: перший буде призначений для торгівлі, другий – використовуватиметься як склад. Що ж до термінів, то одна фірма пропонує встановлювати п’ять МАФів за місяць, інша – вісім. На все про все, як сподіваються керівники ринку, знадобиться два роки.
Нині, за словами керівництва МПП «Моріон», більше половини орендарів погоджується на нові умови. Не виключено, що комусь доведеться перебратися на інші майданчики, наприклад, у зв’язку зі специфікою товару. Якщо ж суб’єкт не може спрогнозувати свою діяльність та її результат, адміністрація готова до укладення короткострокових договорів.
Анатолій Андрієвський

Версія для друку
5
від 10.11.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»