«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
25 Травня 2018 року

200 тисяч – закопали і забули?

Вісім років тому на території Рівненського обласного краєзнавчого музею мала з’явитися криївка УПА. Про цю історію нині уже мало хто пам’ятає, але вона є яскравим свідченням того, що кожна нова влада в нашій державі страждає на амнезію. Ще у 2008 році Рівненська обласна рада виділила з обласного бюджету на будівництво станиці УПА (криївки) майже 300 тис. грн. Саме рішення ради було доволі несподіваним, прийняте в сесійній залі на основі пропозиції з голосу тодішнього депутата облради Галини Кульчинської.

Проект передбачав, що криївку збудують із відтворенням усіх фортифікаційних та господарських споруд. Довго не могли визначитися з місцем під будівництво через проблеми з відведенням землі. Врешті-решт зійшлися на тому, що криївка має бути на території обласного краєзнавчого музею. Дозвіл на будівництво було надано в Державній архітектурно-будівельній інспекції України та погоджено в Міністерстві культури. Сума робіт згідно з кошторисом 2008 року складала 299,244 тис. грн.
– Відповідно до проекту об’єкт мав би складатися із підземної та наземної частин. Підземна передбачала приміщення відтвореної криївки, наземна – вхідний тамбур-шлюз, який би складав єдине композиційне ціле з музеєм. Також за проектом передбачалося облаштування системи опалення, вентиляції, електроосвітлення та водовідведення грунтових і дощових вод. 185,560 тис. грн. від цієї суми у 2008-2009 роках пішло на здійснення земляних робіт, закладення фундаменту, зведення стін та покрівлі. Ще 113,684 тис. грн. не надійшли з обласного бюджету, відтак роботи не були завершені. Ці кошти планували використати для облаштування підлоги та східців, внутрішнього та зовнішнього спорядження, опалення, вентиляції, каналізації, для благоустрою території, ліній електропроводки та пожежної сигналізації, - розповідає директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Степанович Булига.
За його словами, коли у 2010 до влади прийшли регіонали, то уважно перевірили, на що було використано кошти, жодних порушень не знайшли, але тоді ж було заявлено, що грошей на завершення об’єкта більше ніхто не виділятиме.
Треба розуміти, що криївка не була «темою» регіоналів. Але після них уже минулого три роки, а цей об’єкт, схоже, так ніхто і не збирається добудовувати, й чиновники ним зовсім не цікавляться. Фактично, шість років тому з обласного бюджету на вітер викинули 200 тисяч гривень, і ніхто не поніс жодної відповідальності. Чимало з тих людей, які голосували, й сьогодні є депутатами облради і не відчують жодної вини за те рішення, яке вони прийняли, але так і не спромоглися реалізувати чи хоча б посприяти, щоб ці кошти у прямому смислі слова не були закопані.
– Як тільки надійде фінансування, роботи будуть продовжені. Доведеться лише розробити новий кошторис, оскільки ціни вже не відповідають тим, що були у 2008 році. Ми дуже зацікавленні в тому, щоб завершити будівництво криївки, адже вона могла б стати ще одним привабливим туристичним об’єктом нашого краю, – дуже сподівається Олександр Булига.
Втім, схоже, що питання завершення будівництва криївки усе ще не на часі. Адже на сьогоднішній день музей потребує понад 13 млн. грн. для проведення ремонтно-реставраційних робіт головного корпусу, якому уже понад 170 років. Принцип «глинка-Галинка» уже не рятує ситуації. У першу чергу необхідно відремонтувати дах музею.
У 2015-му, на кінець року, із обласного бюджету виділили майже 1,5 млн. грн. на потреби реконструкції. Керівництво музею сподівалося, що за ці кошти вдасться замінити покрівлю. Було проведено тендер, стало відоме імя переможця. Але в справу несподівано втрутилося... СБУ. Підсумок втручання - на підставі скарги одного з учасників було скасовано результати тендера. Відтак музей залишився зі старим дахом і полупленими стінами. Це приміщення за свою багатолітню історію бачило багато різних влад і режимів, але, здається, ще ніколи не мало такого нужденного вигляду. А недалеко від нього, як у казці про Буратіно, маємо справжнє «Поле чудес», де закопані 200 тисяч гривень. От тільки проростати у незавершеній криївці і давати прибуток вони не поспішають...
Василь Бурченя

Версія для друку
10
від 10.03.2017р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»