«Вісті Рівненщини» газета обласної ради
19 Листопада 2018 року

10 кроків для порятунку України

Партія «Основа» презентує Доктрину «Україна 2030». Україна уже перетворилася у найбіднішу країну Європи за показником ВВП на душу населення. Темпи росту упродовж двох останніх років залишаються нижче світового рівня. За розрахунками ООН, для таких країн, як наша, темпи росту ВВП мають бути не менші 7 відсотків на рік. А Україні, щоб лише розрахуватися з боргами, треба рости не менше ніж на 6 відсотків у рік. Таких темпів ми не можемо досягти через численні помилки в проведенні реформ і загрозливу структурну деформацю економіки.

Основна помилка полягає в тому, що замість прийняття і впровадження власної моделі економічного росту робимо ставку на іноземну кредитну підтримку, яка заохочує політику деіндустріалізації, експорт сировини і робочої сили. Це не дає потрібного ефекту. Необхідна нова економічна програма, яка дала б можливість країні швидко розвиватися, а громадянам - повернутися додому, пристойно заробляти і будувати майбутнє у власній країні. Партія «Основа» має такий документ – він називається «Доктрина 2030». Це неполітичний документ, який опирається на результати фундаментальних досліджень і розрахунків вчених і практиків.
Програма стрімкого розвитку України, яку пропонує партія «Основа», – це всього дише 10 кроків, після яких наша держава нарешті почне стрімко розвиватися. Коротку презентацію програми для читачів «Вістей Рівненщини» зробив голова Рівненської обласної організації політичної партії «Основа»
Валентин Кирилюк:
1. Ми створимо 2 мільйони робочих місць із гідною заробітною платою, і країна ЗаПрацює.
Підприємствам, які були закриті у 2014-2018 роках, будуть надані безпроцентні кредити на відновлення виробництва, на роботу зможуть повернутися мільйони людей. Успішним підприємствам будуть виділені дешеві довгострокові кредити на розширення виробництва, і це дозволить створити ще один мільйон робочих місць. Покращити ситуацію зможе лише стрімкий економічний розвиток і створення нових робочих місць – як у традиційних галузях, так і в нових.
2 . Ми суттєво знизимо податки, і країна ЗаПрацює.
Одночасне зниження прибуткового податку з 18 відсотків до 10 і ЄСВ з 22 відсотків до 15 дозволить кожному працюючому отримувати на руки додатково від кількох сотень до кількох тисяч гривень. Податок на прибуток буде замінено податком на виведений капітал. ПДВ буде знижено на 6 відсотків. Роботодавцю стане вигідно платити офіційні зарплати. Можливі втрати бюджету необхідно компенсувати скороченням необґрунтованих видатків із Держбюджету.
3.    Ми повернемо гроші, вкрадені із банківської системи, і країна ЗаПрацює!
І приватні особи, і підприємства отримають із Фонду гарантування вкладів, і з Національного банку повне повернення вкладів, втрачених у закритих Гонтаревою банках. Підприємства зможуть повернутися до роботи, а люди вкласти свої гроші в економіку країни. Грошей вистачить – лише в Гонтаревої і її оточення можна конфіскувати не менше 100 мільярдів гривень.
4. Ми скоротимо кількість чиновників утричі, і країна ЗаПрацює.
Сучасні технології дозволяють замінити більшу частину функцій чиновників сучасними технологічними рішеннями. Ми зекономимо і на скороченні державного апарату, і на скороченні корупції – комп’ютеру неможливо дати хабар. Потрібно максимально втілити в життя систему електронного урядування.
5 Ми знизимо ціни на газ та електроенергію, і країна ЗаПрацює.
Ціна на газ буде знижена на 40 відсотків, при одночасній реалізації масштабної програми енергоефективності. Це знизить собівартість української продукції, а відтак і ціну на неї, знизить тарифи на опалення, електроенергію, гарячу воду. Комунальні платежі домогосподарств не повинні перевищувати 20 відсотків від доходів сім’ї, а рівень доходів повинен дозволяти їм обходитися без субсидій.
6.Ми знімемо блокаду Донбасу, і країна ЗаПрацює.
Блокада завдала збитків у 50 мільярдів гривень, позбавила країну 100 тисяч робочих місць. Відновивши економічні зв’язки, ми повернемо роботу, зарплату, відновимо виробництво на підконтрольних Україні територіях, а після вводу миротворців – і на всьому Донбасі.
7. Ми замінимо кредити МВФ на інвестиції, і країна ЗаПрацює!
Все, що ми заробляємо, – віддаємо МВФ за відсотки за кредитами, які набрала нинішня влада. Україну фактично віддали під зовнішнє управління. Ми відмовимося від кредитів і притягнемо в економіку українських та іноземних інвесторів, які створять нові робочі місця, а прибуток буде залишатися в Україні. Без зміни політики з боргової на інвестиційну – країна приречена на зовнішнє управління кредиторами.
8. Ми надамо доступні кредити для бізнесу, і країна ЗаПрацює!
Ми відновимо довіру до банківської системи, знову можна буде сміливо віднести гроші в банк і отримувати свої відсотки. Ми знизимо відсотки на облікову ставку, кредити подешевшають у 2-3 рази – банки зможуть фінансувати і бізнес, який створює нові робочі місця, і купівлю нових квартир молодим сім’ям під європейські відсотки.
9. Ми повернемо державне замовлення на українські заводи, і країна ЗаПрацює.
Державні і приватні заводи отримають замовлення на 150 мільярдів гривень на рік на виробництво власних кораблів, літаків, вертольотів, автомобілів, локомотивів, зброї для армії. Розпочнеться масштабне будівництво доріг і мостів. Наука отримає замовлення на нові розробки. Усе, що країна закуповує за кордоном, ми замінимо власним, українським, виробництвом.
10. Ми доб’ємося від Росії компенсації збитків, і країна ЗаПрацює.
Через міжнародні суди ми доб’ємося компенсації Росією 40 млрд. доларів збитків, завданих анексією Криму і війною на Донбасі, і спрямуємо ці кошти на відновлення і розвиток економіки України.
Роман Вістенко

Версія для друку
25
від 22.06.2018р.
  0
Коментарий
CAPTCHA Image
Архів номерів

© 2010 Газета обласної ради «Вісті Рівненщини»

Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується в судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту можливе лише з дозволу редакції.

Дизайн студія «VIVA»